Už dlho je známe, že Barcelona hľadá defenzívneho záložníka. Medzi cieľmi katalánskeho klubu sa okrem iných spomínajú Martín Zubimendi a Amadou Onana. Pre Barçu však môže byť ťažké získať ich nielen z finančných dôvodov, ale aj kvôli konkurencii.

Fabrizio Romano bol hosťom podcastu Mics, v ktorom priznal, že očakáva, že Arsenal v priebehu najbližšieho prestupového leta zapracuje na posilnení postu defenzívneho záložníka. V tejto súvislosti novinár spomenul práve mená Zubimendi či Onana, ktorý je s Kanoniermi spájaný už dlhšiu dobu. Londýnsky klub má na zozname želaní aj Douglasa Luiza. Výhodou Arsenalu by bol jeho manažér a disponovanie významným projektom. Musíme si tiež uvedomiť, že prestup Zubimendiho alebo Onanu by sa pohyboval v desiatkach miliónov eur a pre Blaugranas by bolo ťažké dať dokopy významnú sumu.

Keď už hovoríme o Mikelovi Artetovi, Romana sa pýtali aj na špekulácie, ktoré spájajú trénera s Barcelonou. Novinár potvrdil, že takéto informácie sa pôvodne objavili, keď Xavi oznámil svoj odchod. Zdôrazňuje však, že Artetov príchod neprichádzal do úvahy, pretože tréner je zamilovaný do projektu Arsenalu, ktorý má podľa neho veľký potenciál. O tom 42-ročný tréner ani neuvažoval, pretože zatiaľ nechce vo svojej kariére nič meniť.

zdroj: @Micspod
foto: twitter

Diskusia

2 komentáre
2024-05-15 09:29:23
Barcelona by měla začít prodávat Ferrana, Raphinha, I. Martínek,O. Romeu, Dest, Lenglet, Lewu a další… neprodavat hráče typu Auraujo, Fdj… nesmysl
2024-05-15 13:07:00
chceme hrat o vsetky tituly, predavat najlepsich, kupovat lacno a setrit prachy..treba si urcit priority, lebo takto sa z bludneho kruhu tazko dostaneme.