Doteraz sa zdalo, že Barcelona ukončí sezónu v Južnej Kórei, kde mala odohrať priateľský zápas na vylepšenie svojho rozpočtu. Najnovšie správy však naznačujú, že duel s FC Soul sa neuskutoční.

Podľa katalánskeho denníka Mundo Deportivo už organizácia tohto zápasu, ktorý sa mal pôvodne uskutočniť po 25. máji (keď Barça hrá v poslednom kole La Ligy proti Seville), padla. Dôvodom sú samozrejme problémy s plánovaním. FC Soul má totiž 28. mája a 3. júna odohrať dva ligové zápasy. Klub by prípadne mohol hrať 30. alebo 31. mája, ale vtedy začína zraz španielskej reprezentácie a ďalších tímov pripravujúcich sa na Majstrovstvá Európy. A práve prítomnosť hviezd bola predpokladom na usporiadanie zápasu.

Mundo Deportivo sa preto domnieva, že Barcelona priateľský zápas v Južnej Kórei neodohrá. Denník neuvádza ani žiadnu alternatívu, čo nie je prekvapujúce vzhľadom na dobu potrebnú na zorganizovanie takéhoto podujatia. Zdá sa, že Barça nebude môcť zaznamenať dodatočné príjmy. Pripomeňme, že v predchádzajúcich rokoch sa Blaugranas vybrala do Austrálie (2022) a Japonska (2023), aby zarobila niekoľko miliónov eur vylepšujúcich rozpočet.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.