Xavi ako tréner končí, a možno nie, zrejme áno, uvidíme, určite nie, a po včerajšku zas definitívne áno. Cirkus v FC Barcelona tak pokračuje.

 

Minútové spravodajstvo je pre dnešok uzatvorené!

 

20:11 Bar Canaletes: "Čo ak chce Xavi hovoriť s Laportom, pretože jeho zástupcovia už včera od 18:30 písomne vedeli, že tréner nebude pokračovať vo svojej práci?"

19:58 Fernando Polo z Mundo Deportivo pre Rádio MARCA: Existuje niekoľko hráčov, ktorí sa cítia, že Xavi s nimi zaobchádza zle. Ich agenti sú veľmi dôrazní a svoju nespokojnosť už Laportovi dali najavo."

19:33 Ferran Martínez (Mundo Deportivo): Xavi teraz chcel uhasiť požiar alebo aspoň objasniť svoju situáciu. Požiadal o stretnutie s prezidentom dnes, ale bolo stanovené na budúci týždeň.

19:16 Relevo: Výmena správ medzi Laportom a Xavim umožnila dočasne vyriešiť napätú situáciu v Barcelone.

18:58 Alex Pintanel (Relevo): Xavi a Laporta sa dohodli, že sa stretnú po skončení sezóny.

18:16 ARA: Xavi a jeho brat Óscar strávili dve hodiny stretnutím s Alejandrom Echevarriom, ktorý sa ich snažil presvedčiť, aby odišli.

18:15 Javi Miguel (AS): Laporta necháva Xaviho čakať a Echevarria sa snaží presvedčiť trénera, aby odstúpil. Na druhej strane Yuste sa nevyjadruje.

18:14 Marta Ramon (RAC1): Xavi s Laportom telefonicky nehovoril. Obaja si vymenili len správy na Whatsapp. Prezident oznámil, že sa chce s trénerom stretnúť, ale žiadny termín nebol stanovený. Stretnutie sa však pravdepodobne uskutoční v najbližších dňoch.

18:04 Xavi práve opustil Ciutat Esportiva

17:48 Ramon Salmurri (Catalunya Radio): Xavi telefonoval s prezidentom. Laporta sa nechcel stretnúť osobne a požiadal o stretnutie po skončení sezóny.

17:39 Gerard Romero: Časť vedenia je tiež nahnevaná, že Deco je stále v Portugalsku, hoci je to pre klub taký dôležitý deň. Zároveň sa vytráca možnosť portugalského trénera, akým je Sergio Conceição, ktorý by sa mohol stať.

16:53 Alfredo Martínez (Onda Cero): Očakávané stretnutie medzi Laportom a Xavim sa neuskutočnilo.

14:54 Médiá sa zhodujú: Dnes sa uskutoční stretnutie Xaviho a Laportu.

14:52 Matteo Morertto (Relevo): Situácia medzi Laportom a Xavim je napätá, ale dynamická. Je pravda, že prezident Barcelony je veľmi rozrušený z toho, čo tréner povedal na tlačovej konferencii pred zápasom s Almeríou, ale budú potrebné nové rozhovory medzi stranami, aby sa posúdilo, akou cestou sa vydať. Momentálne Xavi nedostal žiadne informácie. Najbližšie hodiny budú dôležité na vyjasnenie situácie. Xaviho zmluva je platná do roku 2025.

14:49 Javi Miguel (AS): Tréner sa dnes na obed stretol s členmi svojho štábu, aby ich ubezpečil, že nič nevie a že mu nikto z klubu neposkytol žiadne správy.

14:48 Podľa redaktora denníka Sport Ferrana Correasa sa dnes popoludní uskutoční stretnutie prezidenta Joana Laportu s Xavim Hernándezom. Nepochybne pôjde o stretnutie, ktoré bude pre trénerovu budúcnosť kľúčové po všetkom, čo sa v posledných dňoch a hodinách udialo.

14:46 Javi Miguel (AS): "Neviem nič," takto sa Xavi vyjadril, keď prišiel na Ciutat Esportiva. Tréner dokonca zašiel tak ďaleko, že vyjadril absolútny údiv, keďže jediný kontakt, ktorý mal s Joanom Laportom v posledných hodinách, bola správa od prezidenta, v ktorej mu gratuloval k víťazstvu. Keď Xavi videl správy o svojom odvolaní, rozhodol sa s Laportom stretnúť. Xaviho okolie ho ubezpečilo, že tréner je "veľmi pokojný", ale zároveň "prekvapený" nedávnymi udalosťami.

14:39 Gerard Romero: V tejto chvíli klub tvrdí, že sa už nebudú robiť žiadne 'horúce' rozhodnutia, takže ak sa nič nezmení, Xavi bude trénerom Barçy v nedeľňajšom zápase proti Rayu a zajtra o 13:00 bude na tlačovej konferencii.

13:59 Joan Laporta a členovia vedenia opustili kancelárie klubu. "Vyzerá to tak, že sa chystajú na dôležitý obed," píše Victor Navarro.

13:28 Klubové zdroje pre ESPN uviedli, že nevylúčili prepustenie Xaviho a zdôraznili, že Laporta trénerovi nikdy nedôveroval. Ďalší zdroj dodal, že v klube existuje vnútorný spor o Xaviho zotrvanie, pretože zatiaľ čo niektoré hlasy sú za jeho zotrvanie, Laporta je už niekoľko týždňov pod tlakom vlastného vedenia aj mimo klubu, aby sa s trénerom rozišiel. Xaviho tábor sa snaží zmierniť napätie a žiada o 'pokoj', ale zdroje pre ESPN uviedli, že od vedenia zatiaľ nedostali žiadne informácie o jeho možnom odchode. Zdroje blízke Laportovi a Xavimu nie sú novým vývojom udalostí prekvapené, keďže prezidenta považujú za človeka, ktorý riadi klub z 'emocionálneho' hľadiska.

13:02 Marta Ramon (RAC1): Nikto Xavimu nepovedal nič o jeho budúcnosti. Tréner sa plánuje porozprávať s Laportom a všetko mu vysvetliť. Pre neho sa nič nezmenilo: plánuje sezónu 2024/25 s Decom. Nikto v klube nezaručuje, že Xavi zostane trénerom.

13:01 Santi Ovalle a Adria Soldevila z Cadena SER: Xaviho okolie tvrdí, že mu nič nepovedali a že o hypotetickom prepustení nič nevedia. Barcelona tiež tvrdí, že sa nič nezmenilo

12:58 Fabrizio Romano: Interné diskusie v Barcelone pokračujú. Situácia je napätá, pretože prezident Laporta je s Xavim nespokojný. Kľúčovými bodmi sú nedávne Xaviho slová o finančnej situácii a tiež Vitor Roque. Rafa Márquez zostáva vysoko na zozname klubu, ktorý stále čaká na konečné rozhodnutie o Xavim.

12:10 Novinár Catalunya Radio Bernat Sole v rozhovore s Gerardom Romerom: "Keď som prechádzal bezpečnostnou kontrolou na letisku, narazil som na Xaviho. Spýtal som sa ho, či vie niečo o kolujúcich informáciách, povedal mi, že nič nevie. Laporta mu poslal správu, v ktorej mu zablahoželal k víťazstvu."

11:59 Christian Falk informuje, že Thomas Tuchel by sa najradšej vrátil do Premier League a už bol v kontakte s Manchestrom United.

11:40 Thomas Tuchel medzitým definitívne opúšťa Bayern Mníchov: "Toto je moja posledná tlačová konferencia ako trénera Bayernu. Prebehli rozhovory, ale nedospeli sme k dohode... takže rozhodnutie z februára stále platí," uviedol Tuchel.

11:35 Joan Laporta taktiež dorazil do klubu.

11:02 Do kancelárií klubu dorazil Laportov poradca Enric Masip:

11:01 Fotografovia zachytili tvár Xaviho, ktorý odchádza s tímom späť do Barcelony.

10:43 Gerard Romero potvrdzuje: "Joan Laporta sa už rozhodol, že Xavi nebude v budúcej sezóne trénerom Barçy."

10:12 Alfredo Martínez (Onda Cero): Tím a štáb sú už na letisku v Almeríi, odkiaľ odcestujú do Barcelony. Po návrate ich čaká regeneračný tréning a potom.... človek nikdy nevie.

10:09 Pripomíname, že Xaviho tlačová konferencia pred domácim zápasom Barcelony proti Rayo Vallecano v 37. kole La Ligy sa uskutoční zajtra.

09:49 Victor Navarro (COPE): Tím je stále v Almeríi, pripravený na návrat do Barcelony. Xavi a jeho štáb momentálne nemajú žiadne informácie o tom, že by v klube nemali pokračovať. Klub žiada o pokoj a ubezpečuje, že momentálne sa nič neplánuje.

09:44 Relevo: Oficiálne oznámenie o odchode Xaviho pravdepodobne nebude zverejnené pred zápasom s Rayo Vallecano. Uskutoční sa až po tomto zápase, po prípadnom zabezpečení druhého miesta Barcelony v lige. Rozhodnutie o prepustení je však v tejto chvíli neodvolateľné.

09:15 RAC1: Laporta a časť vedenia sú veľmi nahnevaní z dvoch dôvodov. Po prvé, Xaviho slová na predzápasovej tlačovej konferencii nemajú nič spoločné s 'triumfalistickým prejavom', ktorý Xavi predniesol v prezidentovom dome pred tromi týždňami a ktorý Laportu presvedčil, aby trénera nechal na lavičke. Po druhé, klub je presvedčený, že bolo vynaložené obrovské úsilie na získanie dôležitých hráčov a Xavi to nedokázal zužitkovať.

09:13 Relevo: Už po zápase s Gironou časť vedenia odporučila Laportovi, aby sa s Xavim rozlúčil.

8:35 Ferran Correas (Sport): Prezident Joan Laporta rozhodol, že Xavi Hernández nebude v budúcej sezóne pokračovať na trénerskej lavičke Barçy. Rozhodnutie bude pravdepodobne oficiálne oznámené až po zápase proti Rayo Vallecano, keď už bude mať tím splnený minimálny cieľ skončiť v La Lige na druhom mieste.

8:30 Javi Miguel (AS): Prezident Joan Laporta vydal včera napoludnie počas vrcholnej schôdze v kanceláriách klubu, na ktorej boli online prítomní Deco, Yuste a Soler, pokyny športovému riaditeľstvu, aby hľadalo trénera na budúcu sezónu. Tento samit nebol nijako plánovaný, keďže prezident mal pôvodne cestovať do Almeríe, aby sprevádzal tím, ale na poslednú chvíľu sa rozhodol z lietadla vystúpiť. Dôvodom tohto drastického rozhodnutia bol extrémny hnev, ktorý prezident pocítil po tom, ako si vypočul Xaviho vyhlásenie na stredajšej tlačovej konferencii.

Na druhej strane športový riaditeľ Deco náhle odcestoval do Portugalska, údajne kvôli osobným záležitostiam, ale 'v portfóliu' mal meno Sergia Conceiçao, trénera Porta a Decovho blízkeho priateľa.

 

Argument, ktorý Laporta počuje od svojich najbližších, je, že nový projekt si vyžaduje trénera, ktorý prinesie nové myšlienky, čerstvý vietor, ambície a optimizmus, čo v súčasnosti nie je Xaviho najlepšia vlastnosť. Nepáčilo sa mu ani to, ako sa Xavi vyjadril, keď hovoril o podpise Vitora Roqueho, ktorého podľa klubu "Xavi jasne požiadal, aby bol presunutý na január."

Na zozname klubu sú aj ďalšie mená ako Nemec Hansi Flick, ktorý je napriek špekuláciám o svojom návrate do Bayernu Mníchov stále bez klubu, alebo dokonca Mexičan Rafa Márquez, ktorý odvádza skvelú prácu v rezervnom tíme.

8:28 RAC1: Joan Laporta už prijal rozhodnutie a Xavi Hernández skončí na trénerskej stoličke FC Barcelona!

zdroj: španielske médiá
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

23 komentáre
2024-05-17 08:55:04

Tak za mě by měl Xavi odejít a to hlavně za to že se mu nedaří dostat z hráčů maximum a je to stále to samé, občas něco zázračně výjde, ale jinak posun ve hře je téměř nulový. Včera sice výhra proti poslednímu, ale hra strašná, jen jsme měli stěstí, že Almerie nedala 3 tutovky, jinak by to byla i prohra asi. Od našeho vedení do druhého golu čistá tragedie. Furt se vymlouvá, že nemá hráče co chce atd., Valverde měl jen Messiho a i když ta hra taky nebyla koukatelná , ale o dost lepší než teď, tak kromě ligy mistrů byly aspoň výsledky. Teď je kádr asi 2x silnější ale hra je totálně špatná a za to může trenér a proto by měl skončit…..