Podľa novinára Fernanda Pola z katalánskeho denníka Mundo Deportivo sa niektorí hráči barcelonského tímu sťažujú na Xaviho, že s nimi zaobchádza zle.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Xavi v súčasnosti prežíva kľúčové obdobie, keďže klub sa rozhoduje o jeho budúcnosti. Objavili sa správy, ktoré naznačujú, že niektorí členovia tímu nie sú spokojní s Xaviho vedením a nevadilo by im, keby odišiel.  Zaujímavé je, že tento názor oznámili prezidentovi klubu Joanovi Laportovi pred jeho stretnutím s Xavim.

V posledných dňoch sa Xaviho budúcnosť intenzívne skúmala, najmä po jeho vyjadreniach o finančných problémoch Barcelony, ktoré bránia jej schopnosti bojovať o titul aj v budúcej sezóne.  Včera vyšlo najavo, že Laporta sa rozhodol Xaviho neudržať, hoci predtým naznačoval, že bývalý záložník bude pokračovať vo vedení tímu aj v ďalšej sezóne.

Prečo sa hráči sťažujú?

Táto náhla zmena v rozhodnutí klubu spôsobila v tíme značné nepokoje, ktoré sa dotkli hráčov prvého tímu. Reportér Fernando Polo naznačuje, že viacerí hráči Barcelony sú nespokojní s tým, ako Xavi riadi mužstvo.

Jedným z možných príkladov nespokojnosti by mohol byť Vitor Roque, ktorý je od svojho príchodu do klubu odstavený na vedľajšiu koľaj. Brazílsky reprezentant odohral v 14 zápasoch vo všetkých súťažiach len 327 minút, čo predstavuje priemer len niečo vyše 23 minút na zápas. Tento obmedzený herný čas môže byť dôvodom jeho nespokojnosti s Xaviho vedením.

Rozhodla sa Barcelona?

K dnešnému dňu Barcelona v súvislosti s Xavim nič oficiálne neurobila, ale je viac než pochopiteľné, že vedenie nie je spokojné s jeho činmi. Ešte v čase, keď Barcelona oznámila jeho pokračovanie, bolo stanovené, že klub bude Xavimu všemožne pomáhať, a preto vedenie nie je spokojné s tým, čo tréner nedávno povedal. Celkovo je Xavi pod značným tlakom, pretože vedenie Barcelony prehodnocuje jeho pozíciu. Niektorí hráči nie sú spokojní s jeho prístupom, čo ešte zvýšilo neistotu ohľadom jeho budúcnosti v klube.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.