Situácia okolo trénera Xaviho Hernandeza je neistá, keďže mu hrozí odchod, ale vedenie ešte neprijalo definitívne rozhodnutie.

Hlavnou príčinou nespokojnosti s Xavim boli jeho veľmi úprimné vyhlásenia o finančnej situácii Barcelony, ktoré sa nepáčili klubovej hierarchii. Teraz sa podnikli kroky na to, aby obe strany pochopili svoj postoj a našli riešenie.

Xaviho vyzývajú, aby odišiel s gráciou

Xavi a jeho štáb strávili viac ako štyri hodiny v Ciutat Esportiva, kde ich navštívili zástupcovia klubu Rafa Yuste a Alejandro Echevarria, Laportov bývalý švagor. Podľa madridského denníka AS bol Echevarria na stretnutí, aby riešil krízu, ktorá by v prípade nesprávneho riešenia mohla viesť k vážnemu rozkolu. Xavi je znepokojený prebiehajúcim sporom a zmätený nedávnym rozruchom. Zmätený je aj z mediálnych rečí týkajúcich sa jeho budúcnosti.

Laportov bývalý švagor zatiaľ Xavimu odporučil, aby počkal niekoľko dní, kým sa situácia upokojí, a až potom odporučil, aby sa dohodli na jeho odchode, aby sa predišlo ďalším problémom. Okrem toho už prebehla výmena názorov medzi Laportom a Xavim a rozhodlo sa, že stretnutie sa uskutoční o niekoľko dní. Keďže Laporta sa rozhodol stretnutie s Xavim odložiť, prioritou je v tejto chvíli vymyslieť najvýhodnejší prístup k prepusteniu trénera. Vedenie klubu by údajne radšej videlo rezignáciu ako prepustenie, najmä vzhľadom na finančné dôsledky.

Prepustenie Xaviho by mohlo nielen zhoršiť vzťahy, ale aj prinútiť klub vynaložiť náklady vo výške 20 miliónov eur. To vysvetľuje, prečo sa členovia vedenia Barcelony snažia urovnať vzťahy s Xavim a presvedčiť ho, aby sa dostal na rovnakú vlnu, namiesto toho, aby zostal v neistote a dostal z ničoho nič sekeru.

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-05-18 11:40:33
Cirkus Humberto. Xavi sa rozhodne odísť, podľa všetkého odmieta aj zvyšok platu pretože vie ako na tom sú financie klubu a ako Culé to považuje za najlepšie riešenie pre neho a klub, následne ho vedenie presviedča nech zotrvá aj ďalšiu sezónu a nakoniec ho teraz budú prosiť aby sa Xavi znova rozhodol odísť po vzájomnej dohode a teda aj upustil od zvyšku platu.. neviem aké slovo sa na toto hodí, amaterizmus, komédia?