Po zápase s Almeríou sa nečakane objavili správy, že Joan Laporta je na Xaviho nahnevaný a chystá sa ho vyhodiť. Včera médiá sprostredkovali ďalšie správy o tejto záležitosti a nakoniec téma trochu vychladla. Katalánsky denník Mundo Deportivo však tvrdí, že prezident trvá na svojom zámere rozísť sa s trénerom.

Ako informoval Fernando Polo, Laporta je rozhodnutý Xaviho vyhodiť v dôsledku trénerových nedávnych vyhlásení, ktoré vraj neboli v súlade s tým, čo bolo dohodnuté na ich poslednom stretnutí. Zdroje z klubu vraj potvrdili, že logickým krokom v tejto situácii je rozhovor medzi prezidentom a trénerom, a nie oznámenie rozchodu v médiách. Stretnutie by sa mohlo uskutočniť po nedeľňajšom zápase Barcelony proti Rayu. Podľa Pola Laporta v tejto chvíli nemá v úmysle pokračovať v spolupráci s Xavim, ale v klube sú ľudia, ktorí môžu prezidenta ovplyvniť. Sú presvedčení, že trénera treba vypočuť a opýtať sa ho, či je pravda, že mužstvu neverí. Deco alebo Rafa Yuste boli doteraz za to, aby tréner zostal, ale iní poradcovia sú voči nemu kritickejší.

Situáciu by mohol skomplikovať prístup trénera. Polov redakčný kolega Ferran Martínez tvrdí, že Xavi trvá na svojom názore a chce zostať v Barcelone. Tréner dúfal, že sa mu podarí uhasiť požiar a nájsť riešenie ešte pred dnešnou tlačovou konferenciou, ale k stretnutiu s Laportom nedošlo. Podľa Martíneza chce prezident počkať niekoľko dní, uvidí, ako sa situácia vyvinie, a potom sa chladnokrvne rozhodne. Na druhej strane Xavi nemieni ustúpiť od svojho rozhodnutia zostať v klube.

V tejto súvislosti treba pripomenúť, že Xaviho zmluva platí do 30. júna 2025, takže karty sú na jeho strane. Laporta by mohol trénera vyhodiť, ale spomínaný Polo odhaduje možnú kompenzáciu za predčasný rozchod celého trénerského štábu na 20 miliónov eur. A predsa by Barça musela vynaložiť peniaze aj na to, aby niekoho na miesto Xaviho najala. Ďalším aspektom situácie je otázka príchodu Guida Rodrígueza do Barcelony. Podľa Fabrizia Romana by Xaviho pozícia mohla mať vplyv na získanie Argentínčana, keďže tréner schválil a chcel priviesť tohto záložníka.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
K1ng Premium
2024-05-18 12:12:31
Ví někdo kolik vlastně mají ředitelů a poradců ?
2024-05-18 13:19:59
Tohle je vážně komedie. I když bych byl samozřejmě rád, kdyby Xavi skončil.... Ale to co se odehrálo... V první polovině sezóny nesmyslné prodloužení smlouvy o další rok (kdyby k tomu nedošlo, není teď co řešit), pak prohlášení Xaviho v druhé polovině, že nebude pokračovat a nebude chtít kompenzaci, následně po katastrofálním konci sezóny potvrzeni Xaviho do další sezóny bez toho aby se počkalo co bude na konci sezóny. A teď po pár zápasech opět odvolání Xaviho, ale Xavi trvá na tom že zůstane? Černá komedie.