Situácia v Barcelone sa postupne zhoršuje. Ešte pred týždňom vedenie klubu Xaviho plne podporovalo, ale po jeho predzápasovej tlačovej konferencii pred stredajším zápasom s Almeriou sa situácia zmenila.

Atmosféra sa pre trénera dramaticky zmenila a správy potvrdili, že jeho slová vyvolali obrovský odpor voči jeho pokračovaniu v klube. Novinár Aleix Parise, ktorý sa vyjadril prostredníctvom Catalunya Radio, pridal k tejto situácii ďalšie podrobnosti. Uvádza, že v tíme panuje pocit, že napriek finančným problémom klubu sa snažili vybudovať silný tím.

Vyššie vedenie sa domnieva, že potenciál tímu nebol plne využitý a že je v ňom dostatok talentov na dosiahnutie lepších výsledkov: "V klube sa domnievajú, že napriek ekonomickej situácii bola vyvinutá snaha mať dobré mužstvo," povedal Parise a dodal:  "Vo vedení si myslia, že potenciál mužstva nebol naplno využitý a že je v ňom dostatok kvality na dosiahnutie lepších výsledkov."

Vedenie stratilo dôveru v Xaviho

V tejto chvíli vedenie klubu zastáva názor, že aj napriek ekonomickým problémom zostavilo skupinu hráčov schopných podávať výkony na vyššej úrovni. Sú toho názoru, že napriek problémom, ktorým čelili v minulosti, je súčasný káder aj tak dosť konkurencieschopný. To, čo podľa nich chýba, je neschopnosť trénera vyžmýkať z mužstva to najlepšie.

Predstavenstvo sa domnieva, že mužstvo podáva slabé výkony a že kvalita kádra by mala viesť k lepším výsledkom na ihrisku. Barcelona čelí čoraz väčším problémom. V posledných hodinách sa podpora Xaviho zo strany vedenia klubu po jeho vyjadreniach zmenšila. Vnútri klubu panuje presvedčenie, že tím má napriek finančným obmedzeniam potenciál na oveľa lepšie výsledky, ale zároveň majú pocit, že schopnosti hráčov nie sú naplno využité, čo prispieva k neuspokojivým výsledkom.

zdroj: catalunya radio
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
kluc Premium
2024-05-18 12:32:57
Súhlas, nie je to len o poslednej tlačovke a neni to ani o tom ze potrebujeme ďalších 100m. hráčov
2024-05-18 13:05:12
Článok, kde sa asi 4x dookola opakuje ta istá myšlienka....🙈