Xavi na tlačovej konferencii pred zápasom s Rayom potvrdil, že nemá žiadne informácie z klubu o možnom prepustení. Tréner sa domnieva, že sa stále teší dôvere vedenie Barcelony. Nižšie je uvedený úplný prepis konferencie s trénerom Barcelony.

[Barça One] Rád by som sa opýtal na zajtrajší zápas proti Rayu, ktorý predstavuje prvú príležitosť na zabezpečenie druhého miesta.

"Áno, zajtra máme príležitosť zabezpečiť si druhé miesto, čo je minimálny cieľ pre túto sezónu. Máme všetko pred sebou. Spoliehame sa sami na seba, pred tretím tímom tabuľky máme náskok štyroch bodov. Je to skvelá príležitosť zabezpečiť si hru o ďalší titul, o Superpohár. Hráme doma, pred našimi fanúšikmi, ktorí nám určite pomôžu a podporia nás. Je to veľmi dôležitý zápas, máme dve šance, ale chceme si ho zabezpečiť už v tom prvom."

[Francesc Latorre, TV3] Nie je to oficiálne, ale koluje veľa informácií o vás, že ste žiadali stretnutie s prezidentom a on vás neprijal.

"Nemôžem povedať nič viac. Klub mi preukázal pokoj. Ideme ďalej s rovnakou nádejou, ambíciou čeliť zvyšku sezóny a tejto nasledujúcej. Tvrdo pracujeme, máme projekt a to je všetko. Odovzdávajú mi pokoj a nádej, to je všetko. Chápem prostredie, hluk, ale nič sa nezmenilo."

[Marta Ramon, RAC1] Máte pocit, že niekto z okolia prezidenta vyvíja tlak, aby vás vyhodil? Že táto informácia môže pochádzať od ľudí blízkych Laportovi?

"Neviem a nezaujíma ma, odkiaľ takéto informácie pochádzajú. Zaujíma ma, že mám dôveru prezidenta, ktorá zatiaľ zostáva nedotknutá, a Deca a, samozrejme, viceprezidenta pre šport. V tomto zmysle mi odovzdávajú pokoj a dôveru. Nič sa nemení. Som si vedomý toho, že médiá píšu rôzne veci a zverejňujú ich, ale mne odovzdali len to, že pre mňa sa nič nemení."

[Ramon Salmurri, Catalunya Radio] Myslíte si, že sa s vami mal Laporta rozprávať? Ako si vysvetľujete skutočnosť, že to neurobil?

"Sadneme si a porozprávame sa. Sme v neustálom kontakte. Ak je potrebné niečo prediskutovať, budeme sa rozprávať. Vo všeobecnosti je všetko tak, ako to bolo pred tromi týždňami, keď sme sa tu stretli, aby sme oznámili moje zotrvanie, ochotu a nádej, že existuje projekt, základ mimoriadneho kádra, ktorý sa bude uchádzať o to, čo sa snažíme dosiahnuť. Nevyšlo to, ale súťažíme. Absolútne nič sa nemení. Ak dôjde k nejakej zmene, povieme to. Rozumiem otázkam a obavám, ale som pokojný a mám vôľu čeliť zajtrajšiemu zápasu. Sústredíme sa na to, aby sme zajtra získali tri body."

[Cadena SER] Pochopili by ste, keby táto dôvera, ktorú ste dostali pred tromi týždňami, bola odvolaná na jednej tlačovej konferencii?

"Ide o to, že sme nehovorili vôbec o ničom. Nemôžem vám poskytnúť viac informácií, ako mi oznámil klub, o pokoji, dôvere, projekte, nádeji a túžbe hrať zajtra o druhé miesto. Sú to príbehy [mediálne správy], o ktoré sa so mnou nikto nepodelil."

[German García, Radio Nacional] Máte pocit, že máte šancu zostať? Zmenilo sa niečo za posledných 24 hodín? Prehodnotili ste niečo, máte nejaké pochybnosti?

"Nie, nemám žiadne pochybnosti o tom, že so mnou ako trénerom to pôjde dobre. Máme pozoruhodný káder s odchovancami, ktorí sa osvedčili, a v budúcom roku môžeme súťažiť ešte lepšie ako tento rok, takže sa na to teším s nadšením. Som poctený, že môžem byť tam, kde chcem byť, teda v klube môjho života, ktorým je Barka. Moje ambície a nadšenie sú nedotknuté."

[Victor Navarro, Cadena COPE] Zaslúžite si to, čo sa deje?

"Neviem, sústredím sa na svoju prácu. Dnes sme analyzovali Rayo, čo nám môžu urobiť, silné a slabé stránky... Teším sa na zajtrajší zápas, ktorý je pre mňa veľmi dôležitý. Nesústredím sa na to, či som si ho zaslúžil. Toto je Barça a takéto veci sa zvyčajne stávajú."

[Alejandro Segura, Radio Marca] Ovplyvnilo to tím? Hovorili ste s nimi?

"Hráči to berú pokojne a prirodzene. Povedal som im to isté, čo vám. Nebudem nikoho klamať, ani fanúšikov Barçy. Je to rovnaké, ambície sú nedotknuté. Cíťte sa šťastní, pretože vám hovorím to isté, čo im [smiech]."

[Javier Gascon, Mundo Deportivo] Zaznamenali ste v posledných dvoch alebo troch dňoch medzi hráčmi nejaké obavy, či sa ešte niečo dozvedia o vašej budúcnosti?

"Nie, len som im povedal, že vonku je veľa šumu, ale to je normálne. Toto je Barça a takéto veci sa stávajú. Hráči sa cítia dobre, sú motivovaní a chcú zajtra vyhrať. Sústredíme sa na zajtrajší zápas proti Rayo Vallecano."

[Carlos Ruiperez, La Vanguardia] Je pre vás zajtrajší zápas výnimočný?

"Len preto, že ak vyhráme, zabezpečíme si druhé miesto. Chceme vydať zo seba to najlepšie a hrať dobre. Chceme ukázať našu najlepšiu verziu. Nič sa nemení. Som vďačný fanúšikom, ktorí sú a vždy boli s nami."

[Jordi Gil, Sport] Myslíte si, že prezidenta hnevajú vaše slová?

"Kto to hovorí? Nie som zodpovedný za to, čo sa objaví v médiách. Nič také mi nepovedal. Iba ma povzbudil, aby sme porazili Rayo, pretože je to dôležitý zápas, aby sme si zabezpečili druhé miesto v lige. To je všetko, na čom mi záleží."

[Gemma Mallorca, Beteve] Chápem, že ani pre vás to nie je ľahké. Preto by som sa chcel spýtať, ako sa cítite? Aké ťažké je v tejto situácii čeliť zápasu v posledných zápasoch sezóny?

"Som šťastný a spokojný. Budím sa šťastný, a keď prídem autom do Ciutat Esportiva, som šťastný, pretože budem pracovať v najlepšom klube na svete, aspoň to tak cítim. Kritika ma môže len zlepšiť. Nič sa nemení. Ukážeme, že dokážeme konkurovať. Už sme to dokázali a vyhrávali sme. Tento rok to, bohužiaľ, nevyšlo. Som presvedčený, že to bude dobré."

zdroj: yt: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
jirkam Premium
2024-05-18 16:50:41
Typické tlachani, kousek sebereflexe by to chtělo
2024-05-18 17:35:39
Dpc ja uz ho nemozem pocuvat pls nech ma laporta trochu gule a vyhodi ho