Ďalšie správy o ďalšej predsezónnej príprave Barcelony. Podľa katalánskeho denníka Sport by súperom Blaugranas v zápase Gamper Cupu mohol byť tím z Nemecka.

Podľa týchto správ Barça rokuje o odohraní tohto zápasu s Werderom Brémy a je blízko k dosiahnutiu dohody v tejto veci. Katalánci hľadali klub, ktorý bude tento rok oslavovať aj 125. výročie založenia, čo je práve prípad nemeckého tímu. V nadväznosti na to by ďalšími potenciálnymi súpermi Barcelony mohli byť tímy ako Eintracht, Miláno, Olympique Marseille, Olympique Lyon alebo Bournemouth, hoci tie už môžu mať v tomto období záväzky.

Čo sa týka Werderu, Blaugranas sa s týmto tímom stretli šesťkrát v Lige majstrov a európskom Superpohári. Štyri z týchto duelov sa skončili víťazstvom Kataláncov, zatiaľ čo dva sa skončili remízou. Predchádzajúcimi súpermi Barcelony v Gamper Cupe boli Arsenal (2019), Elche (2020), Juventus (2021), Pumas (2022) a Tottenham (2023).

Pripomeňme, že Barcelona počas predsezónnej prípravy odcestuje do Spojených štátov, kde sa stretne s Manchestrom City, Milánom a Realom Madrid. Potom sa vráti do Katalánska, kde cez víkend 10. - 11. augusta odohrá zápas Gamper Cupu. Podľa posledných správ sa ligová sezóna začne 14. augusta, teda uprostred týždňa, takže kalendár by mohol byť nabitý.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-05-18 18:38:36
Leverkusen ideálka, abychom rovnou na začátku sezony věděli, jak na tom jsme.