Podľa mediálnych správ bol hlavným dôvodom hnevu Joana Laportu na Xaviho pesimistický výrok trénera na tlačovej konferencii pred zápasom s Almeríou. Katalánske médiá k tomu pridávajú ďalší aspekt veci, a to nevôľu, ktorú na prezidenta smerovali agenti niektorých futbalistov v súvislosti s trénerovými rozhodnutiami.

Ako informuje katalánsky Sport, zástupcovia niektorých hráčov tlmočili Laportovi svoju nespokojnosť. Majú na mysli hráčov, ktorých úlohy sa v posledných týždňoch zmenili alebo ktorí už nie sú na predaj. Niektoré Xaviho rozhodnutia sú vraj príznačné pre budúcnosť hráčov. Medzi týmito hráčmi Sport spomína Roberta Lewandowskeho, ktorý bol často striedaný a vôbec nie v samotných koncovkách. Ramon Salmurri z Catalunya Radio nedávno informoval, že Lewyho okolie hodnotí tieto striedania útočníka mimo ihriska ako súčasť stratégie klubu (nielen Xaviho), ktorá má vynútiť jeho odchod. Robertovi sa striedania určite nepáčia, najmä preto, že sa chce uchádzať o Trofeo Pichichi, ale zdôraznime, že jeho správanie neprekročilo normy profesionality a úcty k trénerovi.

Sport a Mundo Deportivo tiež spomínajú Joãa Felixa v tejto skupine. Portugalčan v poslednom čase hral veľmi málo, čo znižuje jeho šance na zotrvanie v Barcelone. V súboji proti Realu Sociedad sa na ihrisku vôbec neobjavil, čo má naznačovať trénerove zámery. Druhý denník tiež informuje, že Ronald Araujo mal určité nezhody s Xavim, pričom Sport dodáva, že Uruguajčan už nie je nepredajný. Na druhej strane, Raphinha je podľa týchto novín otrávený z toho, že je vždy jedným z prvých vystriedaných hráčov a nepáči sa mu, že v súboji s Gironou nastúpil len z lavičky.

Najhlasnejšie sa však v poslednom čase skloňuje otázka Vitora Roqueho. Brazílčanovo okolie nechápe, prečo mu Xavi nedal šancu. V poslednom zápase proti Almeríi sa tréner sklonil a dal útočníkovi trochu zahrať, ale na celkovom obraze to nič nemení. Negatívne treba vnímať aj manažovanie prípadu Vitora Roqueho Joanom Laportom. Zatiaľ čo v ostatných spomínaných prípadoch je potrebné držať si od správ denníkov Sport či Mundo Deportivo trochu odstup, keďže tieto noviny uviedli len málo konkrétnych informácií, v súvislosti s 19-ročným mladíkom je napätie medzi hráčskym táborom a Xavim evidentné, o čom svedčia aj slová Andreho Curyho.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.