Novinár Fernando Polo z katalánskeho denníka Mundo Deportivo informoval, že bývalý švagor Joana Laportu ho nabáda, aby Xaviho vyhodil z pozície trénera.

Novinár uvádza, že Xaviho budúcnosť bude hlavnou témou nadchádzajúceho stretnutia, na ktorom sa zúčastnia tréner Barçy, Laporta a pravdepodobne aj športový riaditeľ Deco spolu s Alejandrom Echevarriom, dôverným spolupracovníkom všetkých troch. Toto stretnutie je naplánované na budúci týždeň, konkrétne na pondelok. Je však možné, že Laporta zvolá náhle stretnutie už dnes po zápase s Rayo Vallecano.

Napätie v klube vzrástlo po Xaviho tlačovej konferencii pred zápasom s Almeriou. Napriek tomu, že Xavi bol pred niečo viac ako troma týždňami potvrdený vo funkcii trénera, ktorá bude trvať až do roku 2025, naznačil, že finančné problémy by mohli sťažiť situáciu Barcelone, ktorá by nedokázala konkurovať silnému a potenciálne silnejšiemu Realu Madrid. Tieto vyjadrenia Laportu rozrušili a vnímal ich ako zradu, pretože Xavi ho v deň svojho potvrdenia vo funkcii ubezpečil, že so súčasným mužstvom sa dajú dosiahnuť veľké veci aj bez výrazných posíl.

Má niekto na Laportu vplyv?

Podporovaný niekým, komu dôveruje, začal Laporta vážne uvažovať o odvolaní Xaviho. Rozrušený Laporta tiež neodcestoval do Almeríe a vyhol sa aj piatkovému stretnutiu s Xavim, pričom požiadal o odloženie ich stretnutia. Medzitým kľúčové postavy v klube tvrdia, že vyhodenie Xaviho za vyjadrenie jeho názoru by mohlo byť ťažko odôvodniteľné.

Domnievajú sa, že na vyjasnenie situácie je kľúčový rozhovor medzi trénerom a prezidentom, ktorý ponecháva všetky možnosti otvorené. Teraz je síce jasné, že Laporta môže prijať akékoľvek rozhodnutie, ale bude ho musieť vysvetliť Xavimu, klubovej legende, a fanúšikom. Ďalším významným faktorom je finančný aspekt: vyplatenie Xaviho zmluvy a najatie nového trénera uprostred chúlostivej ekonomickej situácie klubu.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2024-05-19 12:55:27
Ako je takmer jasne, ze Laporta chce istotu 2.miesta v tabuľke po dnešnom zápase. Preto logicky odbil Xaviho a nedal mu stretnutie teraz, ale až po zápase....a to, že odbil žiadosť na stretnutie iniciovane Sefkoucom...to je až no-go pre ďalšiu serióznu spoluprácu...ak by bolo inak, tak Barca môže hneď vyskytnúť ďalšiu - nasledujucu sezónu...