Barcelona sa s koncom sezóny 2023/2024 opäť ocitla vo finančných problémoch. Keďže Barça si nie je istá svojimi príjmami na nadchádzajúce leto, zdá sa, že klub teraz hľadá možnosť získania nového úveru v snahe zmierniť finančné ťažkosti.

Podľa denníka La Vanguardia začala Barcelona rokovania o novej pôžičke, pričom jej výška závisí od podmienok nadchádzajúcej sponzorskej zmluvy so spoločnosťou Nike. Klub v každom prípade očakáva, že z úveru získa približne 100 miliónov eur. Očakáva sa, že táto pôžička poskytne potrebné prostriedky na pokrytie ročného deficitu klubu a hroziacich dlhových záväzkov. Tento krok prichádza v čase, keď klub zápasí s výrazným nedostatkom očakávaných finančných prostriedkov a blížiacim sa termínom, ktorý by mohol ešte viac skomplikovať dodržiavanie predpisov La Ligy o finančnej fair play.

Pôvodný zdroj finančných problémov Barcelony pramení z neúspešného predaja 49% podielu v Barça Studios, jej mediálnej dcérskej spoločnosti. Nemecká investičná spoločnosť Libero mala prostredníctvom tejto akvizície poskytnúť významnú finančnú injekciu. Dohoda však stroskotala, takže klub skúma rôzne možnosti vrátane potenciálneho predaja ďalších aktív a hľadania alternatívnych riešení financovania nad rámec rokovaní o pôžičke.

Úspech novej zmluvy so spoločnosťou Nike je tiež veľmi dôležitý, pretože zvýšené príjmy zo sponzorstva by mohli poskytnúť toľko potrebný priestor na dýchanie. Vyjednanie výhodnej pôžičky, zabezpečenie ďalších zdrojov príjmov a potenciálne nájdenie nového investora pre Barça Studios sú základnými krokmi na ceste k obnoveniu finančnej stability. Čas je však veľmi dôležitý, pretože termín 30. júna je na obzore a hrozí, že Katalánci zažijú ďalšiu finančnú krízu.

zdroj: La Vanguardia
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

7 komentáre
2024-05-19 14:51:55
Ísť ako prezident po Tom čo tu nechal bartomeu je veľmi ale veľmi náročné .... Ale ísť po súčasnom vedení bude pravdepodobne ešte horšie
2024-05-19 16:23:35
Pokud se bude pokračovat v nastaveném trendu, tak klub dopadne hodně špatně.