Xavi Hernández zhodnotil víťazstvo nad Rayo Vallecano hneď po záverečnom hvizde v mix-zóne.

"Analýza tohto zápasu je pozitívna. Myslím si, že mužstvo sa cítilo celkom pohodlne. Bolo pre nás ťažké hrať smerom dopredu, ale vytvárali sme si príležitosti. Dovolili sme aj 3-4 čisté gólové situácie, ale mužstvo sa cítilo dobre. Pomohol nám aj gól. Minimálnym cieľom po nezískaní titulu bolo skončiť na druhom mieste, čo nám dá šancu v budúcej sezóne hrať o ďalšiu trofej: Superpohár."

"Pedri? Góly sú najlepším receptom na získanie sebavedomia, to je jasné. Ak strelíte dva góly, cítite sa dobre. Potrebuje kontinuitu, rytmus, tú dynamiku po zraneniach, cez ktoré mu chýbala. Všetko je prospešné, keď je Pedri pri lopte."

"Laporta? Ak má nejakú správu, rád ju odovzdá. Situácia je rovnaká. Viem si predstaviť, že sa normálne stretneme, ak nie teraz, ako vždy po zápase, tak zajtra, deň po... Som s nimi v neustálom kontakte, odovzdali mi pokoj, aby sme dnes vyhrali, čo bolo dôležité. V tejto súvislosti nemám žiadne ďalšie správy."

"Priame kontakty s Laportom? Nedávno tu boli gratulácie k víťazstvu, že musíte vyhrať nad Rayo, ísť na druhé miesto. Ako vždy, keď príde zápas, je tu nejaká správa."

"Nemám rád piskot alebo skandovanie proti niekomu z klubu. Či už je to prezident, tréner alebo futbalista. Sú to nepríjemné situácie. Ďakujem fanúšikom, pretože ma vždy podporujú."

"Skandovanie 'Xavi - áno, Laporta - nie'? Nepáči sa mi to. To nie je to, čo vyhľadávam. Vždy myslím na jednotu, harmóniu, budovanie tímu. Som rodinný človek, sme jedna skupina, Barcelona. Táto situácia sa mi nepáči, je nepríjemná, dúfam, že ju dokážeme zmeniť."

"Sú teraz všetci v klube jednotní? Musí to tak byť. Hovoríme o tom už tri týždne, o jednote, projekte, nádeji, ambíciách. U mňa sa absolútne nič nezmenilo, bez ohľadu na to, čo ľudia píšu alebo oznamujú v tlači o mojich ambíciách alebo nádeji. Budúcu sezónu chcem začať s maximálnymi nádejami, s myšlienkou, že sa veci môžu vyvíjať dobre."

zdroj: twitter
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.