Xavi Hernández na tlačovej konferencii po zápase s Rayo Vallecano vyhlásil, že na jeho budúcnosti sa nič nemení. Okrem toho opäť zdôraznil, že podľa neho hrá Barcelona v tejto sezóne lepšie ako v tej minulej. Nižšie je uvedený úplný prepis tlačovej konferencie trénera.

[Ricard Torquemada, Catalunya Radio] Ako hodnotíte futbalový rozvoj tímu za týchto dva a pol roka? Pred rokom ste mali lepšie defenzívne mužstvo, teraz je to trochu horšie. Ako by ste ukončili vetu 'V tejto sezóne sme sa zlepšili v...'?

"Myslím, že sme sa v hre zlepšili, ale viete, ľudia hovoria, čo hovoria. Pretože na konci sa pozriete na výsledok a ten vás definuje. Myslím si však, že sme sa herne zlepšili. Minulý rok sme na ihrisku nie vždy ukázali to, čo sme chceli, ale lepšie sme súťažili. Myslím si, že tento rok sme v mnohých momentoch, najmä v tých kľúčových, nesúperili veľmi dobre. Chyby v obrane, prehraté súboje, detaily, ktoré spôsobili, že sme neboli takí dobrí v semifinále Ligy majstrov, v Kráľovskom pohári na San Mamés [proti Athletic], v lige, v oboch zápasoch proti Girone a Realu Madrid. Vtedy sme nesúťažili dobre a minulý rok sme boli lepší, ale hrali sme horšie. Zlepšili sme sa v hre a myslím si, že ak to prenesieme, ukáže sa, že máme lepší výber miesta, lepšie vyzeráme v pozičnej hre, lepšie útočíme, vytvárame si viac situácií ako v minulej sezóne. Ale je to o tom, aby sme boli blízko k ostatným, nerobili chyby a tento rok sme ich začali robiť príliš veľa. V mnohých momentoch sme súperom zápasy len darovali."

[Marta Ramón, RAC1] Ako sa cítite po druhom mieste v lige a či ste komunikovali s prezidentom, či ste boli šťastní po dosiahnutí cieľa a či ste dostali nejakú správu o vašej budúcnosti?

"Nie, nie, teraz som sem prišiel priamo z mixzóny a pravdepodobne sa stretneme po odchode, ako to zvyčajne býva. No a my sme šťastní, spokojní s dosiahnutím druhého miesta, čo bol náš cieľ po tom, čo bolo jasné, že už nie je možné bojovať o ligový triumf. Gratulujem Realu Madrid, ktorý odohral mimoriadnu sezónu, bodový zisk, ktorý dosiahol, bol zaslúžený a nám chýbala tá troška konkurencieschopnosti, ktorú sme mali v minulej sezóne, aby sme zostali v boji až do konca. Ale čo už, máme minimálne cieľ. Budúci rok budeme hrať v španielskom Superpohári a to bol náš cieľ na konci tejto sezóny, dosiahli sme ho a v tomto zmysle som spokojný."

[Adria Albets, Cadena SER] Mnohokrát ste povedali, že pre vás sa nič nezmenilo, pokiaľ ide o budúcnosť, že ste nehovorili s prezidentom a v tomto ohľade vám klub nič nepovedal. Nezdá sa vám však zvláštne, že prezident pri všetkom tom hluku nevystúpil a nevysvetlil, že ste trénerom Barcelony aj v budúcej sezóne?

"Viem si predstaviť, že sa musíme nejakým spôsobom porozprávať. Som však pokojný, nedávno som bol s Decom, s viceprezidentom Yustom, išli sme spolu do Almeríe. Odovzdali mi pokoj. To, čo sme žiadali tri týždne, stabilitu, projekt, nádej..."

[Helena Condis, COPE] Na rôznych tlačových konferenciách ste verejne povedali, že Laportovi absolútne dôverujete, pretože vás nikdy nesklamal. Myslíte si, že vás prezident nesklame, že dodrží svoje slovo po tých troch týždňoch, keď vás potvrdil vo funkcii?

"Áno, prezident bol ku mne vždy priamy, bol úprimný. Určite bude taký aj pri našom stretnutí. To je všetko."

[Alfredo Martínez, Onda Cero] Počas zápasu fanúšikovia skandovali tvoje meno, potom bolo "Xavi - áno, Laporta - nie". Myslíte si, že toto všetko môže spôsobiť rozkol, že fanúšikovia budú skôr na strane niekoho iného ako na tej istej?

"Ak mám byť úplne úprimný, nepáčilo sa mi to. Nemám rád, keď sa ukazuje na akúkoľvek osobu z klubu, či už je to prezident, tréner, futbalista, nemám to rád. Je to nepríjemné. Chcem, aby sme spolu vychádzali dobre ako rodina, aby boli všetci spokojní a aby sme každého podporovali. Rozhoduje však fanúšik. V osobnej rovine som samozrejme rád, skandujú moje meno, cítim rešpekt a náklonnosť verejnosti, ale na druhej strane sa mi nepáčilo skandovanie proti prezidentovi."

[Josep Capel, Radio Nacional] Keby ste sa na to pozerali zvonku, ako fanúšik, pochopili by ste všetko, čo sa stalo za posledných päť mesiacov? Pre mnohých fanúšikov to bolo takmer surrealistické, odchádzate, zostávate, zdá sa, že Laporta vám dôveruje a teraz sa zdá, že nie...

"Ja, keď bolo treba vysvetliť nejaké novinky, osobne som tu vystúpil a vysvetlil, myslím, že mnohokrát som bol otvorený. Stalo sa to v januári, keď som sa rozhodol odísť pre dobro klubu. Asi pred tromi týždňami sme sa rozhodli, že zostanem, pretože som cítil dôveru všetkých, čo je rozhodujúce, predovšetkým aj hráčov. Pre mňa sa nič nezmenilo. Nie sú žiadne novinky, ktoré by som mohol oznámiť. Ak nejaká bude, oznámime ju. Pre mňa a pre ľudí, ktorí rozhodujú o veciach v tomto klube, sa absolútne nič nezmenilo. Verte, dnes bolo potrebné dosiahnuť druhé miesto a to sa podarilo. Minimum, ale dosiahlo sa."

[Raúl Fuentes, Radio Marca] Hovoríte, že vám vopred sprostredkúvajú pokoj. Ale ako tréner a aj z vašej futbalovej etapy, myslíte si, že je možné pracovať s pokojom v klube ako Barcelona?

"No, pred tromi týždňami sme žiadali o túto stabilitu. Neviem, čo sa teraz zmenilo. Mne osobne v tomto smere nikto žiadnu zmenu neoznámil."

[Juan Irigoyen, El País] V januári ste hovorili o bezohľadnosti klubového prostredia, je to, čo sa stalo tento týždeň, príkladom tejto krutosti?

"Áno, áno, vždy je tu hluk, deň čo deň médiá informujú o tom, čo sa deje v našom klube, a to je normálne. Teda nepovedal by som, že je to normálne, ale je to tak a musíme to akceptovať. Vieme, kde sme, ale áno, často tvrdím, že je to nepríjemné a kruté, že vás [médiá] nútia cítiť sa maličkí. Ale tu ide o to, aby sme vyhrávali zápasy, hrali dobre a nič iné."

[Laia Cervelló, The Athletic] Ak sa potvrdia informácie z tohto týždňa a vy odídete z klubu, bolo by to vaše posledné stretnutie pred domácim publikom, nemohli by ste sa rozlúčiť s klubom, nemali ste to vedieť.... [Xavi prerušil otázku]

"To je odpoveď na domnienky. V tejto chvíli to nie je tak, že by som nevedel odpovedať, ale hmm.... Nič sa nemení, opäť hovorím, že ako keby sa niečo stalo, budeme o tom informovať."

[Jordi Gil, Sport] Chcem sa opýtať na budúci týždeň. Teraz, keď už nie sú žiadne ďalšie úlohy, začnete už hovoriť s niektorými hráčmi o odchode z klubu a začnete plánovať budúcu sezónu?

"Áno, s Decom sme neustále v kontakte ohľadom plánovania a dobre. Musíme hráčom oznámiť rozhodnutia, ktoré sa budú robiť."

[Guillem Borrás, Iniestazo] Chcel som sa opýtať na bodový zisk. Dnes ste si zabezpečili druhé miesto s bodovým ziskom prakticky na úrovni toho z minulej sezóny. Ako sa na to pozeráte? Zhodneme sa na tom, že Real Madrid teraz boduje veľmi dobre. Čo si o tom myslíte? Čo sa zmenilo v porovnaní s minulou sezónou?

"Nuž, už len to, že Real Madrid v tejto sezóne boduje lepšie. Boduje, ak nie na historickej úrovni, tak sa k nej približuje. Momentálne čelíme jednému z najlepších klubov na svete. Nemôžete zabudnúť, že sú vo finále Ligy majstrov. To je typ súpera, proti ktorému bojujeme. Aj keď je to náš rival... Nepáči sa nám, že sú tam. Je to super tím, minulý rok sme boli lepší a teraz sú na tom lepšie oni. Bodovali na takej úrovni, že bolo veľmi ťažké ich poraziť."

zdroj: YT: as.com
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2024-05-20 09:43:50
říkám to stále furt a dokola.....
Mediální presstituti jsou jedni z největších hyen historie...lžou, fabulujou, extrémně rozdělují společnost, hledají senzace, nálepkují, slídí v soukromí atp.