Barcelona porazila Rayo a splnila svoj cieľ z posledných dní, ktorým bolo druhé miesto v La Lige. Robert Lewandowski po 37. kole zápasov v podstate stratil šancu na Trofeo Pichichi, zatiaľ čo Xavi sa naďalej teší podpore fanúšikov, ktorí dnes skandovali jeho meno. Pozrite si štatistiky a zaujímavosti z dnešného stretnutia.

- Druhé miesto Barcelony znamená, že Katalánci si zahrajú v ďalšom ročníku španielskeho Superpohára.

- Lewandowski dnes strelil gól, ale v podstate prišiel o šancu na Trofeo Pichichi. Dôvod - Sorlothove 4 góly v zápase s Realom Madrid, vďaka ktorým má Nór pred posledným kolom pred Poliakom náskok už 5 zásahov.

- Lamine Yamal sa stal najmladším hráčom v histórii FC Barcelona, ktorý odohral 50 zápasov za prvý tím. Krídelník to dokázal vo veku 16 rokov, 10 mesiacov a 6 dní.

- Malá časť tribún v prvom polčase skandovala "Barça - áno, Laporta - nie".

- Na tribúnach bolo dnes 35 823 fanúšikov.

- Lewandowski v celkom slušnej skupine hráčov, ktorí v prvých dvoch sezónach v Barcelone strelili každý aspoň 25 gólov.

- Podľa Pedra Martina zaznamenal Pedri prvé double vo svojej profesionálnej kariére. Pokiaľ mu pripíšu aj prvý gól, keďže lopta sa odrazila od dvoch hráčov Raya.

- Ku koncu zápasu fanúšikovia na Montjuïc vyjadrili podporu Xavimu skandovaním jeho mena. Skandovanie vychádzalo zo sektora, ktorý viedol povzbudzovanie. Niektorí ďalší fanúšikovia sa pridali a občas sa ozval aj piskot.

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.