Víťazstvom nad Rayo Vallecano (3:0) si Barcelona zabezpečila postup do budúcoročného španielskeho Superpohára. Začiatkom januára sa Barça stretne v semifinále tejto súťaže s Athletic Club, ktorý tento rok vyhral Kráľovský pohár.

Hoci sa španielsky Superpohár uskutoční až o viac ako 6 mesiacov, podľa pravidiel súťaže už poznáme jeho semifinálové dvojice. V prvej dvojici sa stretnú víťaz ligy a finalista domáceho pohára z tejto sezóny, v druhej dvojici víťaz pohára a vicemajster ligy. To znamená, že semifinále bude vyzerať nasledovne:

Real Madrid - Mallorca

Athletic Club - BARCELONA

Zápasy sa odohrajú začiatkom januára, hoci zatiaľ nie je známe, kedy presne, keďže to musí byť načasované nielen s ligovými či pohárovými zápasmi v Španielsku, ale aj s európskymi pohármi. Zápasy skupinovej fázy Ligy majstrov sa podľa nového formátu budú naďalej hrať v januári.

Barcelona už v tejto sezóne prišla o možnosť hrať na Majstrovstvách sveta klubov po vypadnutí z Ligy majstrov, čím prišla o aj veľkú finančnú injekciu. Ak by v sezóne skončila na treťom miest a prišla by o účasť v Španielskom Superpohári, to by klub pripravil o ďalší príjem. Barcelona za účasť v tejto súťaži, ktorá sa koná v Saudskej Arábii, dostane približne 6 miliónov eur. Táto suma sa môže zvýšiť, ak postúpi do finále alebo vyhrá celý turnaj.

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.