Kroky Joana Laportu začínajú v šatni dráždiť. Keď už všetci hráči považovali za samozrejmé, že Xavi Hernández bude trénerom aj v budúcej sezóne, správy o opaku vyvolali všeobecný rozruch.

Ako píše Jordi Gil z katalánskeho denníka Sport, týždeň pred koncom ligy tím nevie, či Xavi bude trénerom aj v budúcej sezóne. Tí, ktorí si mysleli, že ich zotrvanie je vďaka trénerovej dôvere isté, sú teraz na pochybách, zatiaľ čo tí, ktorí si mysleli, že odíde, nevedia, čo bude s ich budúcnosťou.

Deco intervenoval priamo u zástupcov hráčov, aby im dal svoje usmernenia do budúcnosti. Športový riaditeľ si vybudoval autoritu, ale hráči chcú aj súhlas trénera a na konci mája nevedia, kto bude viesť tím v budúcej sezóne.

Joan Laporta sa rozhodol pre týždeň na rozmyslenie, čo len zvýšilo neistotu. Všetci v šatni by chceli vedieť, ako bude vyzerať športový projekt na budúcu sezónu, a nie trpieť neustálymi výkyvmi.

Je logické, že tí, ktorí hrajú málo alebo sa ich úloha zmenšila, nie sú s trénerom úplne spokojní. Práve naopak, skupina hráčov prvého tímu, a predovšetkým mladíci, ktorí mali možnosť presadiť sa do prvého tímu. Pre kapitánov nie je ľahké udržať jednotlivé skupiny v šatni, aby sa od seba neoddelili. Najmä Španieli tvrdo pracovali na tom, aby sa cudzinci na čele s Lewandowskim necítili odstrčení.

"Tvárou v tvár toľkej nervozite vôkol seba Xavi Hernández s pomocou kapitánov dokázal takmer zázrak: tím sa v najhorších chvíľach zjednotil. Rodina, ktorú tréner hlása, sa nerozpadla, hoci Joan Laporta to svojou zlobou a impulzívnosťou neuľahčil," píše Jordi Gil.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.