Posledný zápas Barcelony v tejto sezóne zároveň znamená koniec Xaviho pôsobenia na poste hlavného trénera, ktorý prevezme Hansi Flick. Tento zápas proti Seville je pre Kataláncov záverečnou kapitolou sezóny plnej vzostupov a pádov.

Vedenie klubu sa teraz musí sústrediť na budúcnosť a prekonať rôzne výzvy vrátane finančných obmedzení a potenciálnych odchodov hráčov. Barcelona v tejto súvislosti čelí značným finančným ťažkostiam, čo klub núti uvažovať o predaji niektorých kľúčových hráčov napriek tomu, že sa im do toho nechce, a s blížiacim sa koncom sezóny sa pozrime na 5 hráčov, ktorí možno odohrajú svoj posledný zápas za Barcelonu.

João Felix

Nie je tajomstvom, že budúcnosť Joãa Felixa v Barcelone je neistá. Odchovanec Atlética Madrid začal veľmi dobre, ale v priebehu sezóny pod vedením Xaviho stratil svoje miesto. Treba poznamenať, že Barcelona má záujem o začlenenie Nica Williamsa z Athletic Club do tímu, čo by mohlo Felixa posunúť ešte nižšie.

Okrem toho sú rokovania s Atléticom Madrid o Felixovej budúcnosti zložité. Momentálne Barcelona uprednostňuje ďalšiu zmluvu o hosťovaní, ale Atletico môže požadovať vysokú prestupovú sumu, čím sa jeho ďalšie pôsobenie v klube stane nepravdepodobným.

João Cancelo

João Cancelo, na hosťovaní z Manchestru City, má za sebou zmiešanú sezónu. Aj keď občas podával dobré výkony, jeho chyby v rozhodujúcich zápasoch vyvolali pochybnosti o jeho budúcnosti v Barcelone.  Klub je vraj ochotný udržať si ho len v prípade priaznivých podmienok s Manchestrom City, čo sa zdá byť vzhľadom na ich finančné obmedzenia ťažké. Ak Cancelo zostane, bude to pravdepodobne prostredníctvom ďalšieho hosťovania s opciou na kúpu, čo je podmienka, ktorú by Manchester City nemusel akceptovať.

Ronald Araujo

Budúcnosť Ronalda Arauja v Barcelone je tiež neistá napriek tomu, že je kľúčovým hráčom a jedným z kapitánov tímu, keďže o 25-ročného obrancu prejavili dlhodobý záujem Bayern Mníchov aj Manchester United. Barcelona zatiaľ výrazne nepokročila v predĺžení Araujovej zmluvy najmä preto, že nereagoval na ich ponuky na predĺženie. Vzhľadom na absenciu tohto vývoja je optimizmus ohľadom jeho pokračovania v klube malý, aj keď Araujo vždy vyjadroval svoju vďačnosť voči Barcelone.

Frenkie de Jong

Barcelona je údajne otvorená ponukám za Frenkieho de Jonga v lete. Zdá sa, že holandský internacionál nemá záujem podpísať predĺženie zmluvy s klubom a za súčasného stavu má o neho záujem Manchester United, ako aj Bayern Mníchov, ktorý po sezóne bez trofejí plánuje veľkú rekonštrukciu kádra. Hoci je de Jong pre Barcelonu kľúčovým hráčom, jeho trhová hodnota a značný záujem o neho z neho robia hlavného kandidáta na potenciálny predaj, ktorý by pomohol vyriešiť finančné problémy klubu.

Raphinha

Záujem Barcelony o Nica Williamsa viedol k špekuláciám o budúcnosti Raphinha v klube. Napriek jeho stabilným výkonom v tejto sezóne klub zvažuje jeho predaj, aby mohol financovať nové prestupy. Raphinha však nemá v úmysle opustiť Barcelonu, najmä nie do Saudskej Arábie. Na druhej strane by ho mohla presvedčiť lukratívna ponuka z Premier League. Momentálne rozhodnutie závisí od plánov Barcelony s Nicom, pretože ak sa ho rozhodne sledovať, možno bude musieť Raphinha obetovať.

Celkovo by posledný zápas Barcelony v tejto sezóne proti Seville mohol byť zároveň posledným pre viacerých kľúčových hráčov. João Felix, Joao Cancelo, Ronald Araujo, Frenkie de Jong a Raphinha čelia neistej budúcnosti kvôli finančným problémom a strategickým rozhodnutiam klubu. Keďže Barcelona prechádza do novej éry pod vedením Hansiho Flicka, vedenie musí starostlivo navigovať tieto potenciálne odchody a prebudovať mužstvo, aby klub mohol v budúcej sezóne pomýšľať na zisk titulov.

zdroj: barcauniversal.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.