Príchod Hansiho Flicka do Barcelony prinesie do klubu výrazné zmeny, keďže bývalý tréner Bayernu Mníchov a Nemecka pravdepodobne zavedie novú taktiku, čo by mohlo viesť k postupnému vyradeniu niektorých hráčov z kádra.

V súčasnosti sa Barcelona sústredí na posledný zápas sezóny proti Seville, ktorý zároveň znamená rozlúčku Xaviho. Po tomto zápase sa všetka pozornosť presunie na plány nového trénera. Hoci ešte nič nie je potvrdené, predpokladá sa, že Flick môže vyradiť z kádra niektorých hráčov, a v tomto článku sa bližšie pozrieme na to, ktorí by to mohli byť:

Ferran Torres

Hovorilo sa o predĺžení zmluvy s Ferranom Torresom, ale po odchode Xaviho a príchode Flicka sa tieto plány môžu zmeniť. Teraz treba poznamenať, že Ferran stratil svoje miesto v tíme počas druhej polovice sezóny najmä kvôli dvojmesačnému zraneniu. Ak však chce Barcelona priviesť nových útočníkov, bude potrebné niektorých hráčov predať a Torres by mohol byť jedným z nich. Flickova preferencia krídelných hráčov, ktorí dokážu predvádzať rôzne zákroky, ako to bolo vidieť v prípade Kingsleyho Comana a Leroya Saneho v Bayerne, Torresovi nepraje. Hoci skutočne dokáže byť zákerným súperom, chýba mu rýchlosť hráčov ako Lamine Yamal, Coman alebo Sane.

Sergi Roberto

Kapitán Barcelony Sergi Roberto je blízko k predĺženiu zmluvy, ale po odchode Xaviho nie je jasné, či si ho chce Flick udržať. Na stole je predĺženie o jeden rok, ale Roberto má ponuku aj z iného klubu a jeho pokračovanie bude závisieť od plánov nového trénera. Napriek tomu, že Barcelona je ochotná si ho ponechať, Robertova budúcnosť bude závisieť od toho, či ho Flick považuje za súčasť svojej stratégie.

Oriol Romeu

Očakáva sa, že Oriol Romeu opustí Barcelonu a Flickov príchod by to mohol potvrdiť. Romeuove výkony po veľmi dobrom začiatku upadli a nezodpovedá profilu hráča Flickovho typu, keďže Nemec uprednostňuje takticky ostrých stredopoliarov, ako je Thiago Alcântara, a Romeu túto požiadavku nespĺňa. Preto sa dá predpokladať, že Flickove taktické preferencie robia ďalšie pôsobenie Romeua v Barcelone veľmi nepravdepodobným.

zdroj: barcauniversal.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2024-05-26 18:32:34
Tak Oriol s Alonsem jsou jasní, ti musí, Roberto by měl jít taky. Kdyby byly potřeba peníze prodat Iniga a Ferrana.
2024-05-26 20:18:04
Porovnajte si koľko dostaneme za predaj Ferrana a koľko za predaj Raphinhu. Raphinha je možno lepší, ale ide aj o zisky. Na hovno nám bude predaj Ferrana za 20 mega, keď sme za neho dali 50 mega :D