Po oficiálnom oznámení klubu o prepustení Xaviho sa v médiách objavili správy, že katalánsky tréner nechce Lewandowskeho vo svojom tíme. Katalánsky denník Sport uvádza, že Xavimu sa nepáčilo Lewyho správanie voči mladým hráčom Barcelony.

Na zozname hráčov určených na odchod, ktorý bol odhalený v programe Gol a Gol, boli Marcos Alonso, Oriol Romeu, Vitor Roque, João Felix a Robert Lewandowski. Práve meno poľského útočníka malo spôsobiť konflikt medzi Xavim a Joanom Laportom. Prezident sa rozhodol staviť na trénera, počas ktorého pôsobenia odohral Lewy najlepšiu sezónu svojho života. Laporta má naďalej dobré vzťahy s Pinim Zahavim, ktorý je Poliakovým agentom, a odchod útočníka z tímu v nadchádzajúcej sezóne je vylúčený.

Trénerský štáb Xaviho sa domnieval, že vo veku 36 rokov by Lewandowski už nebol na správnej futbalovej úrovni a mal by klub opustiť. Tréner oznámil športovému riaditeľstvu potrebu priviesť dynamickejšiu deviatku, ktorá by mohla výraznejšie prispieť k presingu. Štáb bol presvedčený, že je potrebné vybudovať tím, ktorý bude agresívny v obrannej fáze, a Lewy podľa nich nebol schopný vyvinúť väčšie úsilie bez lopty pri nohách.

Ricard Torquemada v programe 'El tercer temps' uviedol, že Xavimu sa nepáčil Lewandowskeho prístup k mladým hráčom, ktorí práve prichádzajú do tímu. Tréneri vraj mali pocit, že najmladší hráči potrebujú empatiu a pochopenie, a Lewandowski bol vraj príliš náročný. Sport uvádza, že poľský útočník sa k ostatným hráčom nesprával despoticky, ale bol veľmi odťažitý a vážny a nedovolil mladým futbalistom, aby boli priateľskí.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
Marian Premium
2024-05-29 06:20:51
Dynamickejšia 9 je Roque, ten by presoval , keby mal minúty. Ale možno sa mýlim, keďže aj ten bol v skupine nežiadúcich.
2024-05-29 08:37:12
To je zvláštní, že se ho chtěl "zbavit", ale i tak musel hrát každé utkání za každou cenu.