Po oficiálnom ukončení spolupráce s legendou Barcelony Xavim Hernandezom je klub pripravený vydať sa v lete na nové dobrodružstvo.

Katalánci sa chystajú zveriť post trénera Hansi Flickovi, ktorého menovanie by malo byť zverejnené už čoskoro. Flickovo pôsobenie v Bayerne Mníchov bolo do veľkej miery úspešné, pričom nemecký manažér získal najmä sextuple. Preto sa očakáva, že sa bude usilovať napodobniť mnohé z princípov, ktoré hlásal v Bayerne Mníchov.

Barcelona by mohla pozorovať systematickú rekonštrukciu

Podľa katalánskeho denníka Sport je totiž kľúčovým faktorom, ktorý by mohol ovplyvniť budúce plánovanie Barcelony, systém, ktorý Flick zavedie. Barça sa vždy rozhodovala pre rozostavenie 4-3-3, ale Xavi Hernandez sa nedávno priklonil ku konfigurácii so štyrmi stredopoliarmi. Táto taktická zmena sa im veľmi vyplatila, keďže v predchádzajúcej sezóne vyhrali La Ligu a španielsky Superpohár. Flick však uprednostňuje systém s dvojitým pivotom, ktorý chce zaviesť v Barçe napriek tomu, že tím je tradične ofenzívny.

Barcelona preto v lete hľadá kvalitného defenzívneho záložníka. Hoci Guido Rodriguez je silným kandidátom na túto úlohu, Katalánci sa môžu rozhodnúť získať ďalšieho hviezdneho hráča, aby ešte viac posilnili stred poľa. Ako súčasť dvojitého pivota bude mať Flick na výber z množstva hráčov, pričom Pedri, Gavi, Frenkie de Jong a Ilkay Gündoğan sa dobre hodia na to, aby hrali s defenzívnym robustným stredopoliarom.

Flickovým hlavným cieľom pre túto sezónu je zostaviť lepšie vyvážený tím, ktorý dokáže hrať dobre v kľúčových zápasoch a postaviť sa fyzicky silnejším súperom. Koniec koncov, jeho práca s Bayernom Mníchov tento tím fyzicky zmenila, o čom svedčí aj víťazstvo 8:2 nad Barcelonou.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

3 komentáre
2024-05-29 07:34:31
pedri, felix budu plakat na treningoch, gavi si to bude uzivat
2024-05-29 09:03:09
Tesim sa na treningy