Očakáva sa, že Hansi Flick dnes podpíše zmluvu s Barcelonou. Na verejnosť už začínajú prenikať informácie o plate nového trénera Blaugranas.

Ako informoval Jordi Gil z katalánskeho denníka Sport, Flick bude v Barcelone dostávať ročne 3 milióny eur brutto, teda približne 1,5 milióna eur netto. Okrem toho si tréner bude môcť zvýšiť svoju apanáž, ak splní určité ciele. Ak Barça pod jeho vedením vyhrá Ligu majstrov, Nemec si prilepší o 1 milión eur. Na druhej strane, v prípade víťazstva v španielskom šampionáte dostane 750 000 eur.

Gil uzatvára, že hlavnou motiváciou pre Flicka z hľadiska príchodu do Barcelony neboli peniaze. Pre 59-ročného hráča je to predovšetkým veľká profesionálna výzva, keďže napríklad v Chelsea mohol dúfať vo vyšší plat. Novinár denníka Sport navyše tvrdí, že Flick podpíše s Blaugranas garantovanú dvojročnú zmluvu s tretím rokom opcie. Doteraz sa médiá skôr domnievali, že zmluva bude vo formáte 1+1.

V tejto súvislosti Bild uvádza, že tréner dostal koncom februára od Bayernu ponuku na ročný kontrakt, ale odmietol ju, keďže Barça mu vyjadrila väčšiu dôveru a zabezpečila si dlhšiu spoluprácu.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2024-05-29 12:33:50
Tak to som prekvapený, že to zobral za také prachy. Už len nech sa darí!
2024-05-29 14:27:57
Tak taká výplata pre trénera v súčasnosti je zadarmo fakt za drobné potom bude robiť či náhodou nebude mať v zmluve dvihnutie platu po roku alebo čo, veď takí tréneri ako Klopp alebo Pep majú neviem koľko násobne viac Pep myslím že ma cez 20 mil