Na to, aby sme sa dozvedeli skutočné zámery Hansiho Flicka v súvislosti s jednotlivými futbalistami, si budeme musieť okrem niekedy odlišných správ v médiách ešte chvíľu počkať. Fernando Polo z katalánskeho denníka Mundo Deportivo však píše o zámeroch Barcelony týkajúcich sa dôležitých hráčov, ktorí boli spájaní s odchodom z klubu.

Podľa novinára Barça nemá v úmysle predať významné postavy tímu. V tejto súvislosti spomína Ronalda Arauja, Frenkieho de Jonga, Pedriho a Gaviho. Názor Barçy je podľa Pola taký, že nie sú na predaj, pretože sú pre klub zásadní, aby mohol ašpirovať na niečo viac. Majú byť piliermi rozvoja projektu.

O Arauja sa zaujíma Bayern či Chelsea a zatiaľ sa neuzavrela téma predĺženia jeho zmluvy. Ako však informoval Polo, Barça verí, že pre Uruguajčana bude prioritou zostať v klube a že sa stane dôležitou súčasťou tímu Hansa Flicka. Blaugranas veria aj v kvalitný skok za De Jonga a Pedriho, ktorých v poslednom čase trápia zranenia, a nepochybujú ani o Gavim.

Zmluvy všetkých týchto hráčov platia ešte dva roky, takže sa dá očakávať, že Barcelona sa pokúsi vyriešiť ich situáciu. Pochybnosti v tomto smere poskytuje najmä situácia Arauja a De Jonga, za ktorých by Barça mohla dostať veľké peniaze, čo vzhľadom na súčasnú finančnú situáciu klubu nie je zanedbateľné. Polo predpokladá, že Blaugranas si ich bude chcieť ponechať, ale zdá sa, že počas nadchádzajúceho leta nás ešte čaká veľa rôznych správ o tejto záležitosti.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.