Vymenovanie Hansiho Flicka by malo v lete priniesť do barcelonského kádra viacero zmien. Z príchodu nemeckého taktika by mohlo profitovať mnoho hráčov, vrátane tých, s ktorými Flick v minulosti pracoval.

Nedávna správa Alexa Pintanela upozornila na hráčov, ktorí by po príchode Hansiho Flicka mohli získať väčšiu dôležitosť. Nikoho neprekvapí, že Robert Lewandowski je na čele zoznamu, pričom Pintanel tvrdí, že poľský internacionál bude v budúcej sezóne základnou súčasťou Flickovej novej barcelonskej zostavy.

Lewandowski bol totiž pod Flickovým vedením najbližšie k zisku Zlatej lopty. Pod vedením nemeckého taktika nastúpil v 71 zápasoch, v ktorých strelil 83 gólov a zaznamenal 22 asistencií. Lewandowskeho prínos zohral kľúčovú úlohu pri tom, aby Bayern Mníchov získal v roku 2021 treble. Poliak má preto v budúcej sezóne zaručené miesto vo Flickovej barcelonskej zostave.

Kto sú ostatní hráči?

Lewandowski nie je jediným hráčom, ktorý profituje z príchodu Hansiho Flicka. Novinár dodáva, že Flick hodnotí ďalšie hviezdy ako Marc-André ter Stegen a Ilkay Gündoğan pomerne vysoko a obaja budú v budúcej sezóne zohrávať zásadnú úlohu v barcelonskom celku. Treba poznamenať, že Flick s oboma hráčmi spolupracoval počas svojho krátkeho pôsobenia v nemeckej reprezentácii. Zdá sa, že má s týmto duom aj dobrý vzťah.

Flickova súhra s hráčmi ako Lewandowski, Gündoğan a Ter Stegen by mohla byť pre Barcelonu prospešná, keďže sa v budúcej sezóne pokúsi o nastolenie novej éry. Očakáva sa však, že Nemec bude úzko spolupracovať aj s ďalšími hviezdami a najbližšie týždne by sa v tomto smere mohli ukázať ako kľúčové, pretože sa bude snažiť usadiť v novom klube.

zdroj: @alexpintanel
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2024-05-30 08:39:05
no zbohom...