Ako sa usadzuje prach po odchode Xaviho Hernandeza z FC Barcelona, začína sa objavovať čoraz viac podrobností o jeho posledných dňoch v klube. Ako médiá začiatkom mesiaca, zdá sa, že medzi trénerom a niekoľkými hráčmi v tíme došlo k nezhodám, ktoré mohli zohrať úlohu pri rozhodnutí Joana Laportu rozlúčiť sa s ním.

Šatňa Barcelony sa vzbúrila proti Xavimu

Podľa Ramona Salmurriho sa niektorí hráči Barcelony nakoniec postavili proti Xavimu po tom, čo vyšlo najavo, že tréner zvažuje ich letný predaj. K incidentu malo dôjsť počas návštevy Rayo Vallecano na Montjuïc 19. mája. Xavi a jeho trénerský štáb videli, že z hráčov pri vstupe do šatne srší negatívna energia. A rozhodli sa opýtať, čo sa deje.

Hráči im vysvetlili dôvod svojho hnevu. A nebolo za tým nič iné ako únik informácií z klubu, v ktorom dostali správu vypracovanú Xavim a športovým vedením, v ktorej bol zoznam možných odchodov. Hráči, ktorí boli vyradení, žiadali od trénera vysvetlenie. Až tak, že vzhľadom na panujúce napätie sa rozhovory pred zápasom sústredili na túto otázku. Xavi ich vyzval, aby neriešili informácie, ktoré dostávajú, a pripomenul im, že s hráčmi vždy jednal na rovinu a že sa to určite nezmení.

Ronald Araujo bol najviac nahnevaný

Ako už bolo oznámené, Xavi bol ochotný schváliť odchody niekoľkých hráčov, pričom Ronald Araujo bol pochopiteľne jedným z nich, ak by to znamenalo, že klub by mohol podpísať jeho zamýšľané ciele. Keď sa o tom Araujo dozvedel, bol vraj jedným z najzúrivejších v šatni, pretože od Xaviho žiadal vysvetlenie tohto vývoja.

Xavi potom uruguajskému internacionálovi vysvetlil, že jeho pokračovanie je prioritou, ale klub mu povedal, že ak príde ponuka vyššia ako 90 miliónov eur, možno ju bude musieť prijať. Vzťahy medzi obrancom a bývalým trénerom sa v posledných týždňoch sezóny výrazne zhoršili.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-05-30 11:38:53
Mne sa tak zdá, podľa posledných informácii, ktoré vychádzajú na svetlo sveta, že to v Barci poriadne vrelo a naďalej vrie a aj preto dostal Xavi vyhadzov. Asi Laporta nemal inú možnosť, na druhej strane však veriť novinárom??? Všetko mohlo byť úplne ináč.