Barcelona včera oznámila predĺženie zmluvy s Hectorom Fortom a dnes sa objavili správy o pokračovaní ďalšieho mladého hráča. Podľa novinárov Mundo Deportivo Fernanda Pola a Ferrana Martíneza zostane v klube aj Marc Casadó.

Zmluva záložníka mala platiť do 30. júna, ale Barça sa s ním dohodla na predĺžení spolupráce o ďalšie tri roky. Casadó sa rozhodol zostať v Barcelone napriek tomu, že dostával veľmi málo šancí od Xaviho, keď mal tím problémy na poste defenzívneho stredopoliara. Tréner ho povolal na zápasy prvého tímu 21-krát, ale odchovanec sa objavil na ihrisku len v štyroch zápasoch, v ktorých strávil na ihrisku 35 minút. Na druhej strane Casadó má na konte 27 vystúpení za Barçu Atlètic, kde plnil úlohu kapitána a bude bojovať o postup do Segunda División.

Novinári Mundo Deportivo informujú, že Casadó by mal začať predsezónnu prípravu s tímom Hansa Flicka a medzitým sa pokúsi presvedčiť trénera. Polo a Martínez poukazujú na to, že ak by sa 20-ročný hráč neudržal v prvom tíme, o jeho hosťovanie by malo záujem niekoľko klubov v Primera División.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-05-30 09:36:09
Upřímně se mu i trochu divím. V uplynulé sezóně bylo tolik příležitostí mu dát šanci a Xavi mu ji prostě nedal. Radši tam posílal podprůměrného Oriola třeba nebo předělal stopera.