Hansi Flick sa oficiálne stal novým trénerom FC Barcelona. Nemec o Barcelone uvažoval už niekoľko mesiacov. Od konca januára, keď Xavi oznámil, že na konci sezóny z klubu odíde, sa pustil do práce. Flick bol jednotkou na zozname kandidátov. Navyše, trénerovým agentom je Pini Zahavi, veľmi dobrý priateľ Joana Laportu.

Sen Nemca, ktorý odmietol ponuky Manchestru United a Chelsea, sa stal skutočnosťou. Podľa Relevo sa však viacerí nemeckí novinári domnievajú, že katastrofa na Majstrovstvách sveta v Katare, kde Nemecko nepostúpilo zo skupiny, poškodila Flickovu povesť napriek veľkým úspechom, ktoré s Bayernom v minulosti dosiahol.

Výlet do Anglicka a stretnutie s Pepom

Začiatkom marca Nemec vycestoval do Manchestru, aby si pozrel víťazstvo The Citizens 3:1 proti Kodani v Lige majstrov. Nasledujúci deň bol na tréningu hráčov Pepa Guardiolu. Tam strávil nejaký čas rozhovorom s Pepom a jeho štábom a vymieňal si s nimi skúsenosti.

Počas krátkeho pobytu v Manchestri sa Flick stretol s Guardiolovým bývalým asistentom v Bayerne a Manchestri City Doménecom Torrentom, ktorý bol na návšteve klubu a stretol sa so starými priateľmi a bývalými kolegami. Flick a Torrent spolu večerali v jednej z mestských reštaurácií a rozprávali sa o futbale a Barçe.

zdroj: relevo
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.