Oriol Romeu začal sezónu ako hráč základnej zostavy, ale jeho úloha sa časom zmenšila. Z tohto dôvodu sa netajil tým, že v lete prehodnotí svoju situáciu, pretože najdôležitejšie je pre neho užívať si hru na ihrisku. Barça za neho pred rokom zaplatila približne 3,4 milióna eur.

"Nebola to pre mňa dobrá sezóna, nie je to úroveň, ktorú som očakával. Budeme to musieť vyhodnotiť v lete, keď ste starší, chcete si užívať hru na ihrisku a to je priorita na budúci rok," ubezpečil Romeu, ktorý včera večer nastúpil za katalánsku reprezentáciu v priateľskom zápase proti Paname, ktorý sa skončil remízou 2:2.

Oriol Romeu si uvedomuje, že chce byť jedným z lídrov na ihrisku, čo je v Barcelone prakticky nedosiahnuteľné. Na otázku, či sa ho niekto pokúšal presvedčiť, aby sa vrátil do Girony, odpovedal, že takáto téma neexistuje. Katalánec má s Barçou platnú zmluvu do roku 2026. Barcelona už oficiálne oznámila, že novým trénerom bude Hansi Flick: "O trénerovi nič neviem, zatiaľ nemáme veľa informácií, budeme si musieť počkať. Keď príde nový tréner, vždy sa objavia zmeny a novinky," uviedol Oriol Romeu.

Na konci spomenul Xaviho posledné dni v tíme: "Tím a mužstvo reagovali dobre a my sme to prijali dobre. Nebolo to ľahké, ale až do posledného dňa tam bola úplná profesionalita. Takéto veci sa stávajú, keď ste v takom náročnom klube," vysvetlil.

Oriol Romeu nastúpil v 37 zápasoch vrátane všetkých súťaží, z toho 17-krát prišiel na ihrisko od prvej minúty. Zaujímavosťou je, že od konca januára sa úplne vytratil zo základnej jedenástky. Do konca sezóny sa objavil v základnej zostave iba raz, keďže Xavi si viac cenil schopnosti a kvality Andreasa Christensena.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-05-30 11:15:33
Jeden z největších omylů posledních let. Nechápu, že z nás odehrál tolik utkání....
2024-05-30 11:32:00
V článku sa píše, že od konca januára sa vytratil zo základnej zostavy. On by sa mal vytratiť z Barce a na veky vekov...amen!!!