Pred niekoľkými dňami mal byť Joshua Kimmich náhradou za Toniho Kroosa, dnes už s ním Real Madrid nepočíta. Novinári tvrdia, že Real sa vzdal prestupu Nemca a sústredí sa na angažovanie Alphonsa Daviesa.

Alejandro Alcázar, ktorý má v katalánskom denníku Sport na starosti spravodajstvo Realu Madrid, informuje, že hoci bol Joshua Kimmich jednou z možností, ako nahradiť Toniho Kroosa, teraz sa o tom už neuvažuje. Nemcov profil nezodpovedá prestupovej politike Florentina Péreza, ktorý teraz radšej vsádza na mladších hráčov, ktorí zabezpečia budúcnosť klubu.

Z Nemecka však prichádzajú správy, že príchod nového trénera Vincenta Kompanyho do Bayernu neprinesie žiadnu zmenu v situácii Joshuu Kimmicha. Nemecký stredopoliar mal byť na zozname hráčov, ktorí majú byť predaní spolu napríklad s Leonom Goretzkom či Sergom Gnabrym. Bayern chce využiť skutočnosť, že Kimmichovi končí zmluva v roku 2025, a fakt, že za Nemca môže teraz ešte zhrabnúť väčšiu sumu peňazí.

A čo sa týka Realu Madrid, podľa Miguela Serrana z Okdiario klub z hlavného mesta Španielska odmietol prestup Joshuu Kimmicha s odôvodnením, že bude ťažké pokúsiť sa získať dvoch hráčov Bayernu naraz. Ich hlavným cieľom je Alphonso Davies, ktorému tiež končí zmluva budúci rok. Vo Valdebebas sú presvedčení, že je 'nemožné' pripraviť Bayern o dvoch hráčov prvého tímu počas jedného leta. Real Madrid preto bude hľadať náhradu za Toniho Kroosa inde.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2024-06-10 10:53:48
Florentina Péreza, ktorý teraz radšej vsádza na mladších hráčov, ktorí zabezpečia budúcnosť klubu.... A presne preto sú tam kde sú a my tam kde sme