Carlo Ancelotti poskytol rozhovor, ktorý bol uverejnený v talianskom denníku Il Giornale. Tréner Realu Madrid v ňom povedal, že víťaz Ligy majstrov nebude hrať na ďalšom ročníku Majstrovstiev sveta klubov.

"FIFA zabúda, že v novom formáte Majstrovstiev sveta klubov sa nezúčastnia ani kluby, ani hráči. Jeden zápas Realu Madrid má hodnotu 20 miliónov eur a FIFA chce dať takúto sumu za celý turnaj. Hodnotím to negatívne. Podobne ako my, aj ostatné kluby pozvánku odmietnu," uviedol.

Treba pripomenúť, že Barcelone 'nehrozí', že by za tento turnaj dostala čokoľvek, ani že by odmietla pozvánku na turnaj, keďže katalánsky klub sa ani nekvalifikoval. Kluby zo Španielska, ktoré by sa zúčastnili na budúcoročných Majstrovstvách sveta klubov, sú Real Madrid a ich mestský rival Atlético Madrid.

FIFA plánovala, že na budúcoročnom turnaji sa zúčastní 32 tímov a bude mať formu turnaja so skupinovou časťou a vyraďovacou fázou, ktorý sa bude konať v Spojených štátoch. Po takomto vyhlásení trénera Realu Madrid je ťažké povedať, čo bude nasledovať.

zdroj: Il Giornale
foto: twitter/realmadrid

Diskusia

5 komentáre
2024-06-10 11:05:46
Je toto fan stránka Realu či Barcelony? Barcelona je v článku spomenutá jednou vetou aj to dosť nepodstatnou...
8JK8 Premium
2024-06-10 11:19:08
Tak to je dosť veľký škrt cez rozpočet pre Fifu🤯