Strhujúce víťazstvo Barçy Atlètic 5:3 nad UD Ibiza jej zabezpečilo účasť vo finále play-off o postup do druhej ligy. V centre triumfu Barçy Atlètic bol mladý talent, ktorý si robí zálusk na väčšiu úlohu: 19-ročný Unai Hernandez.

Hernandez nebol len hrdinom večera; tento stredopoliar sa zapísal do knihy rekordov. Jeho druhopolčasový hetrik, ktorý dosiahol v pozoruhodnom štvorminútovom rozpätí medzi 58. a 62. minútou, je najrýchlejším, aký bol kedy zaznamenaný v Primera RFEF. Tento skvelý výkon však nebol len o rýchlosti. Unai najprv využil chybu v obrane Ibizy a potom predviedol svoje zakončovateľské umenie po šikovnej asistencii Marca Guiu. Jeho záverečný gól padol po vyrazení brankára Ibizy, čím priviedol publikum Johana Cruyffa do šialenstva.

Tlačí sa do prvého tímu

O talente tohto hráča sa vie už nejaký ten čas. Pred dvoma rokmi podpísal zmluvu s mládežníckym tímom Girony a neustále podával dobré výkony. V tejto sezóne si upevnil pozíciu kľúčového hráča Barçy Atlètic, keď v 36 zápasoch zaznamenal 10 gólov a 7 asistencií. Dokonca dostal 8 pozvánok do prvého tímu, hoci zatiaľ neodohral ani minútu v drese prvého tímu.

To, čo robí Unaia takou atraktívnou voľbou pre Barcelonu, je jeho všestrannosť. Môže pohodlne hrať ako ofenzívny stredopoliar aj ľavé krídlo, pričom silná ľavačka dodáva jeho schopnostiam ďalší rozmer. Ak si udrží túto vzostupnú dráhu, nebude trvať dlho a ocitne sa pod vedením Hansiho Flicka v seniorskom tíme. Dovtedy bude Unai dúfať, že bude pokračovať vo svojej úžasnej forme, keď sa pokúsi pomôcť Barçe Atlètic spečatiť postup do Segunda Division.

zdroj: barcauniversal.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-06-10 11:34:11
Třeba dostane šanci v prvním týmu Barcelony. Když se mu bude dařit v přípravě, tak má velkou šanci se prosadit.
2024-06-10 15:13:24
Nevíte jestli se dá na finále někde koukat ???