Nadácia spojená s Pepom Guardiolom každoročne organizuje golfový turnaj pre bývalých futbalistov. Počas dnešnej tlačovej konferencie tréner Manchestru City odpovedal na otázky nielen o turnaji, ale aj o futbale. Okrem diskusie o svojej budúcnosti sa tréner vyjadril aj k hráčom anglického majstra, ktorí by mohli posilniť Barçu.

Pepa sa pýtali na záujem Barcelony o Bernarda Silvu, ktorého téma sa objavila aj počas aktuálneho leta. Tréner City odvetil, že túto otázku treba adresovať športovému riaditeľstvu Blaugranas. Podľa jeho názoru, hoci sa o tejto téme v posledných rokoch veľmi veľa hovorilo, v skutočnosti Barça nikdy nekontaktovala anglického majstra ohľadom prestupu Portugalčana. Guardiola zároveň zdôraznil, že Bernardo je pre neho kľúčovým futbalistom, a to tak na ihrisku, ako aj po ľudskej stránke. Z tohto dôvodu tréner City dúfa, že so svojím hráčom bude môcť počítať aj naďalej: "Ak hráča chcete, je potrebné zavolať a to sa nestalo," uzavrel.

Pep Guardiola dostal aj otázku o budúcnosti Joãa Cancela, ktorý strávil minulú sezónu v Barcelone na hosťovaní z Manchestru City. Podľa trénera "je to skôr otázka pre Txikiho [Begiristaina, športového riaditeľa City; pozn. red.] a agentov Cancela. Je to o tom, aby sme urobili to, čo je najlepšie pre všetkých. Ako oba kluby si sadneme za stôl a urobíme to, čo je najlepšie. Momentálne je to však náš futbalista, a ak sa nedohodneme, tak sa objaví spolu s nami v predsezóne. Ak bude chcieť zostať v Barcelone a kluby sa dohodnú, potom sa tak stane."

zdroj: Victor Navarro
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.