Čas do Gaviho návratu na ihrisko sa stále počíta na mesiace, ale to nič nemení na tom, že hráč je veľmi odhodlaný a počas rekonvalescencie neustále pracuje. Katalánsky denník Mundo Deportivo verí, že 19-ročný hráč bude pre systém Hansa Flicka kľúčový.

Od nešťastného zápasu Španielska s Gruzínskom, v ktorom si Gavi roztrhol krížny väz v kolene, uplynulo už šesť a pol mesiaca. Jeho proces rekonvalescencie prebieha podľa médií lepšie, ako sa očakávalo. Nič to však nemení na tom, že hráč bude ešte nejaký čas k dispozícii len Hansi Flickovi. S jeho účasťou v zápasoch nemožno počítať ani do októbra, pretože v klube chcú, aby bol Gavi plne fit a stopercentne uzdravený.

Fernando Polo z denníka Mundo Deportivo tvrdí, že tento záložník sa stane základným kameňom nového systému Hansa Flicka, ktorý by mal zahŕňať hru s dvoma defenzívnymi záložníkmi. Nemecký tréner chce na tento post postaviť niekoho, kto dokáže pracovať pre tím. Samotný futbalista sa na to pozerá veľmi pozitívne. Páči sa mu myšlienka hrať bližšie k stredu, kde bude hráčom, cez ktorého bude prechádzať hra.

Gavi, ktorého Xavi posunul bližšie k čiare, sa už toľko nezúčastňoval na cirkulácii lopty. Gavi je ideálnym hráčom na takúto hru, pretože okrem toho, že má neuveriteľný charakter a fyzickú zdatnosť, má vo svojom repertoári aj schopnosť kombinovať a rýchlo posúvať loptu vyššie. Najskôr sa však musí vrátiť do plného zdravia, aby si mohol naplno užívať svoju hru.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-06-10 15:48:36
Já pevně věřím, že až se Gavi uzdraví, bude to nejdůležitější hráč v našem týmu. A doufám, že v systému Hansiho budou hrát v základu i Yamal, Pedri, Fermín, Cubarsí, Araujo a třeba budou dostávat minuty i další ochovanci jako Unai, Marx Guiu nebo Cassado a třeba i další. Stejně jsou vždycky lepší než naše zoufalé nákupy za 40-50 mil. €
2024-06-10 15:49:37
*Marc Guiu