Budúcnosť Sergiho Roberta je stále otázna. Podľa najnovších správ je nepravdepodobné, že by odchovanec klubu a jeden z kapitánov súčasného tímu predĺžil s Barcelonou končiaci sa kontrakt. Španielsky stredopoliar už nechce čakať na stanovisko klubu a už začal rokovať s inými klubmi.

Pred niekoľkými týždňami sa predĺženie zmluvy Sergiho Roberta s Barcelonou zdalo byť otázkou niekoľkých hodín a bolo takmer isté, že v Katalánsku strávi ešte jednu sezónu. V posledných dňoch sa však situácia obrátila a podľa madridského denníka Marca zdroje blízke rokovaniam futbalistu s klubom odhadujú pravdepodobnosť odchodu Sergiho Roberta na 90%.

Problém nie je finančný, keďže španielsky záložník je ochotný naďalej hrať za Barçu pri znížení svojho platu. Počítajú s ním aj Joan Laporta a Hansi Flick. Hlavným dôvodom zmeny situácie je, že klub požiadal futbalistu, aby počkal do augusta. Potom bude klub vedieť, či je v platovom strope priestor na jeho registráciu v tíme. Vzhľadom na to Sergi Roberto, ktorý je v Barcelone od roku 2006, začal analyzovať iné ponuky, ktoré prichádzajú z rôznych kontinentov.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.