Julesa Koundého si veľmi vážil bývalý tréner Barcelony Xavi Hernandez, ktorý vyvinul značné úsilie, aby si zabezpečil jeho služby. Napriek Xaviho odchodu sa Koundého hodnota udržala aj pod vedením nového trénera Hansiho Flicka.

Hoci Katalánci naďalej čelia finančným problémom a nevylučujú odchody niektorých hviezdnych hráčov, zdá sa, že Kounde je zatiaľ v bezpečí. Predchádzajúce správy naznačovali, že saudskoarabský klub Al-Ittihad prejavil záujem o získanie Koundeho služieb počas prestupového obdobia, najmä vzhľadom na to, že jeho športový riaditeľ Ramon Planes predtým zastával podobnú funkciu v Barçe.

Podľa madridského denníka AS však saudskoarabský klub nenadviazal žiadny kontakt ani s Barcelonou, ani s hráčom. Ich skutočným cieľom bol Ter Stegen napriek tomu, že si boli plne vedomí, že nemecký brankár nemá v úmysle opustiť Barcelonu.

Okrem toho denník uvádza, že Koundé by mal byť pod Flickom defenzívnou oporou, schopnou vyniknúť ako stopér aj krajný obranca. Vzhľadom na možnú účasť Paua Cubarsího na Olympijských hrách a možné predĺženie Cancelovho hosťovania je Koundé vďaka svojej všestrannosti a defenzívnemu povedomiu cenným prínosom pre tímovú taktiku.

Či už hrá v strede alebo na šírku, prispôsobivosť a zručnosti Francúza z neho robia nepostrádateľného hráča pre nemeckého trénera. Napriek tomu, že v prvej polovici sezóny sa Koundé niekedy javil ako nevýrazný, treba poznamenať, že v posledných mesiacoch sezóny bol v Barcelone neuveriteľne konzistentný a v Lige majstrov proti PSG predviedol pozoruhodné výkony. Očakáva sa, že pod Flickom bude mať významnú úlohu a udrží si kľúčovú pozíciu v šatni.

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2024-06-10 17:01:27
Ale robí aj dosť chýb,dúfam,že ho to Flick odučí .
2024-06-10 17:24:07
Za mě na místě stopera v základu místo nemá… Araujo a Cubarsí jsou mnohem lepší a jistější. Jemu by asi nejvíc pomohlo, kdyby se hrálo na tři obránce a Cancelo by hrál u kraje v záloze před ním.