V Barcelone panuje nadšenie okolo uvedenia nového klubového dresu na sezónu 2024/25, ktorá bude pripomínať 125. výročie založenia FCB. Návrhy dresu už unikli na verejnosť a jej potenciálny celoretrodresový vzhľad je mnohým známy, preto fanúšikovia netrpezlivo počítajú dni, kým bude dres k dispozícii na pultoch.

Podľa katalánskeho denníka Mundo Deportivo však dôjde k miernemu oneskoreniu uvedenia domácej sady Barcelony 2024/25 na trh v lete tohto roku. Denník dodáva, že Barcelona možno bude musieť odložiť uvedenie nového dresu na trh do konca júla. Ide o pomerne výrazné oneskorenie vzhľadom na skutočnosť, že Barça uviedla minuloročnú domácu súpravu na trh do 15. júna. Fanúšikovia Barcelony si teda možno budú musieť počkať viac ako mesiac, aby sa im nové dresy dostali do rúk.

Prečo meškanie?

Barcelona má však pádny dôvod, prečo odkladá uvedenie novej súpravy na trh. Zdá sa, že klub chce dokončiť a oznámiť novú zmluvu so spoločnosťou Nike skôr, ako vydá nové dresy. Barcelona totiž rokuje so spoločnosťou Nike o novej zmluve na dresy, ktorá by sa mohla stať jednou z najlukratívnejších zmlúv v Európe.

Základy zmluvy sú medzi oboma stranami položené. Barcelona teraz len čaká na konečnú dohodu, ktorá umožní klubu zverejniť sady dresov. Treba poznamenať, že nová zmluva so spoločnosťou Nike by mohla pre Barcelonu znamenať oveľa viac než len uvedenie dresov na trh. Samotné čísla, ktoré sú súčasťou dohody, by mohli výrazne pomôcť financiám klubu a potenciálne mu pomôcť dostať sa z ekonomických problémov. Nasledujúce týždne by sa preto mohli pre Blaugranas ukázať ako veľmi dôležité.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.