Budúcnosť Frenkieho de Jonga bude v Barcelone opäť horúcou témou, keďže klub sa v lete pripravuje na prestavbu kádra. De Jong sa v nedávnej minulosti stal jedným z najkonzistentnejších hráčov Barcelony, a preto klub začiatkom roka ponúkol hráčovi predĺženie zmluvy. De Jong však zatiaľ na ponuku zmluvy nereagoval, aj keď sa začína šíriť neistota ohľadom jeho dlhodobej budúcnosti na Camp Nou.

Madridský denník Marca prináša aktuálne informácie o budúcnosti Frenkieho de Jonga a naznačuje, že stredopoliar má plán, ako zostať v Barcelone. Ako už bolo spomenuté, Barça navrhla De Jongovi predĺženie zmluvy, ktoré zahŕňalo trojročné predĺženie jeho súčasnej zmluvy, ale nezahŕňalo žiadne zvýšenie platu, keďže Holanďan je už teraz jedným z najlepšie platených členov tímu.

Podľa tejto správy je De Jong viac ako šťastný, že môže odložiť svoju odpoveď na predĺženie zmluvy, pretože vie, že má čas na svojej strane. V skutočnosti je Holanďanovým skrytým motívom zmluvu vôbec nepredĺžiť a ďalej čakať. Treba poznamenať, že stredopoliar má v Barcelone v nasledujúcich dvoch rokoch zarobiť 44 miliónov eur.

Vzhľadom na to by bolo ideálne, keby Frenkie počkal do roku 2025, keď bude môcť vyvinúť väčší tlak na Barcelonu, aby s ním buď predĺžila zmluvu, alebo ho predala za zníženú cenu. De Jong si je vedomý aj toho, že jeho pretrvávajúce zranenie by mohlo ovplyvniť ponuky prichádzajúce z Európy. Stredopoliar preto nemá problém ďalej naťahovať proces predĺženia zmluvy. Holanďan však dúfa, že sa včas zotaví a bude reprezentovať Holandsko na Majstrovstvách Európy.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-06-10 17:29:18
Kdo ví jak přesně to je. Jedno je jisté, Frankie má v Barce skvělý plat. Při uvedených metodách ze strany hráčů, vidím naprosto legitimní říct, Frankie, máme tě rádi, ale jsou tu i jiní hráči, připrav se, že nebudes často v základu... Jiny páky klub nemá.
2024-06-10 21:54:28
Pokiaľ chce špekulovať, tak okamžite predať a bude.