Príchod Hansiho Flicka do Barcelony zmenil parametre, ktorými sa klub riadi pri plánovaní prestupov. Okrem niekoľkých možností na čele s Mikelom Merinom sa na žiadosť nemeckého trénera objavilo na stole meno Angela Stillera zo Stuttgartu.

Stiller bol v minulej sezóne jedným z najvýraznejších hráčov svojho tímu a prispel k tomu, že Stuttgart získal titul nemeckého vicemajstra, v tabuľke okrem iného pred Bayernom Mníchov. Práve v Bavorsku mal Hansi Flick už možnosť so Stillerom pracovať a umožnil mu debut v Lige majstrov.

Nový tréner Barcelony verí, že Stiller by mohol byť v jeho novom projekte veľmi užitočný. Flick ho vidí ako spojovací článok medzi defenzívnymi a ofenzívnymi hráčmi, je to veľmi univerzálny futbalista. Cena za hráča Stuttgartu, ktorý má ešte 3 roky platný kontrakt, je minimálne 25 miliónov eur.

V najbližších dňoch, keď sa Hansi Flick objaví v Barcelone, bude s Decom diskutovať o nemeckom stredopoliarovi. Spomedzi všetkých stredopoliarov do 23 rokov, ktorí hrávajú v hlavných európskych ligách, mal Stiller najviac progresívnych akcií (207), napríklad pred Florianom Wirtzom (196). Angelo Stiller bol tiež hráčom, ktorý v minulej sezóne Bundesligy uskutočnil najviac progresívnych prihrávok.

Samozrejme, rozpočet na prestupy v Barcelone nie je flexibilný, čo si vynucuje veľmi premyslené operácie. Barça bude hľadať osvedčených hráčov, ktorí okamžite zvýšia kvalitu v tíme. Aj keď ide o to, aby sa štáb a vedenie uberali jedným smerom, je ťažké, aby všetky strany mysleli rovnako pozitívne na hypotetických kandidátov hrať za Barcelonu.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.