Ďalšie transferové odhalenia nám servíruje katalánsky denník Sport, kde sa dočítame, že Barcelona pripravuje ofenzívu pre Jeremyho Frimponga z Bayeru Leverkusen. Barça už údajne bola v kontakte s holandským klubom.

David Bernabéu z denníka Sport uvádza, že Barcelona rozmýšľa nad prestupmi, aj keď si stále musí dávať veľký pozor na finančné fair play a návrat k pravidlu 1:1. Samotný Javier Tebas tvrdil, že klub je na dobrej ceste k dosiahnutiu tohto cieľa, ale zrejme to nebude také jednoduché.

Bernabéu tvrdí, že meno Jeremyho Frimponga je na stole Barcelony ako možnosť na posilnenie pozície obrancu. Očakáva sa, že Holanďan opustí Bayer Leverkusen už toto leto. Práve Hansi Flick vraj navrhol priviesť hráča do Barçy a novinár denníka Sport poukazuje na to, že klub už predložil prvotnú ponuku, pričom začal s nízkou sumou.

Zdá sa, že Bayer bude otvorený aj pre zapojenie hráčov do tejto prestupovej operácie. Z tohto dôvodu sa pozerajú na Ansu Fatiho, ktorý by tam mohol odísť na hosťovanie alebo ako prestup za dobrých podmienok. Predpokladá sa však, že samotný Fati na to nebude ochotný pristúpiť, keďže uprednostňuje stráviť predsezónne obdobie s Hansi Flickom, aby spoznal svoju situáciu v tíme. Samotný hráč dokonca povedal, že chce streliť svoj prvý gól na novom Camp Nou. Bernabéu dodáva, že Barça počíta s Alejandrom Baldem, Héktorom Fortem, možným návratom Joãa Cancela a Julianom Araújom, ktorý zostáva ako alternatíva na lavičke. Nespomína však hlavného pravého obrancu tímu, ktorým je Jules Koundé.

Pri pohľade na tieto informácie s nadhľadom je ťažké vidieť logiku v takomto kroku, ak hovoríme o posilnení pravej strany obrany. Jeremie Frimpong je vyložene ofenzívny futbalista, ktorý by bol vhodný na pozíciu pravého obrancu. Ťažko o ňom uvažovať ako o pravom obrancovi v zostave so štvoricou zadných obrancov (čo je pravdepodobne to, čo bude chcieť hrať Hansi Flick). Je to nezvyčajne veľký kontrast oproti súčasnému primárnemu pravému obrancovi tímu, Julesovi Koundému.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-06-11 08:21:37
Tak co teda, radsej cancelo za 30 ako frimpong za 40?
2024-06-11 23:26:39
Frimpong kúpiť a Cancelo ako konkurent Baldeho na ľavej strane