Vlna rezignácií vo vedení FC Barcelona sa nekončí. Ako informuje Catalunya Ràdio, Xavier Budó, ekonóm, ktorý bol v Barçe zodpovedný za riadenie mužských profesionálnych sekcií klubu, ako aj ženskej futbalovej sekcie, odstúpil zo svojej funkcie.

Ako sme sa mohli dozvedieť z relácie Tot Costa, ktorú vysielal Catalunya Ràdio, Xavier Budó minulý štvrtok informoval prezidenta Laportu o svojej rezignácii. Denník Sport špekuluje, že na takýto drastický krok mohla mať vplyv riaditeľova nerozvážnosť. Rôzne médiá už skôr uviedli, že Joan Laporta má rád úplnú kontrolu nad dianím v klube a zasahuje do právomocí jemu podriadených riaditeľov.

Podľa správ Catalunya Ràdio sa ukázalo, že kameňom úrazu je otázka riadenia La Masie, pričom Budó sa údajne cíti zatrpknutý, že Joan Laporta obmedzuje jeho právomoci. Nakoniec sa rozhodol podať výpoveď po troch rokoch práce pre klub. Tým sa pripojil k stále sa rozširujúcemu zoznamu riaditeľov, ktorí opustili Barcelonu počas Laportovho pôsobenia. Medzi najvýznamnejších môžeme zaradiť Ferrana Reverta, Mateu Alemanyeho, Ramóna Rodrígueza či Maribel Menéndez, ktorá bola podľa mediálnych správ prepustená po odhalení korupcie v klube.

Klub ani Xavier Budó sa zatiaľ nerozhodli zverejniť oficiálne vyhlásenie, v ktorom by vysvetlili dôvody náhleho rozchodu.

zdroj: sport.es catalunya radio
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2024-06-11 08:30:01
Kedy už odíde Deco spolu s Laportem?
2024-06-11 09:36:36
To jsou ty Laportovi úspěchy o kterých se v diskuzi píše???