Rafa Márquez bude môcť v najdôležitejších zápasoch sezóny počítať s kľúčovým hráčom svojho tímu. Senegalčan opustil súboj s Ibizou kvôli povolaniu do senegalskej reprezentácie a zápasom národného tímu v kvalifikácii na MS 2026.

Mika Faye neodohral v zápasoch proti Konžskej demokratickej republike a Mauritánii ani minútu, čo znamená, že sa do Barcelony vráti svieži a pripravený na dvojzápas proti Córdobe. Presný dátum návratu obrancu do klubu nie je známy, vie sa len, že to bude tento týždeň. Barça Atlètic v dôsledku Fayeho absencie hrala so stopérskou dvojicou v zložení Sergi Dominguez a Pelayo. Na posledné zápasy tím Rafu Márqueza vyfasuje jedného zo svojich talismanov.

19-ročný stopér odohral v tejto sezóne 33 zápasov a strelil v nich 4 góly. Jeho dobrá forma mu umožnila, aby bol 3-krát povolaný do prvého tímu Barcelony, hoci ešte neabsolvoval svoj debut. O Miku Fayeho sa zaujímajú viaceré tímy, ktoré pozorne sledujú jeho vývoj a zvažujú jeho podpis.

Ako uvádza denník Mundo Deportivo, v najbližších týždňoch sa plánuje to, že Mika Faye dostane šancu počas prípravného obdobia a konečné rozhodnutie bude na Hansi Flickovi. Realita je však taká, že na poste stopéra je v Barcelone obrovská konkurencia. Zdá sa preto jasné, že ak sa Barçe Atlètic nepodarí postúpiť do LaLigy Hypermotion, Senegalčanov odchod z tímu môže byť jednoduchší.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.