20. apríla utrpel Sergiño Dest počas tréningu vážne zranenie. 23-ročný obranca si roztrhol predný krížny väz v kolene, podstúpil operáciu a pravdepodobne si nezahrá 9 mesiacov. Bolo oznámené, že jeho návrat do hry sa uskutoční až v januári 2025. Jeho dobré výkony v holandskom tíme naznačovali, že PSV sa v lete chystá uplatniť opciu na jeho odkúpenie za približne 10 miliónov eur. Teraz sa však situácia kvôli zraneniam zmenila. Okrem iného už nie je trénerom Barcelony Xavi, ktorý mu neveril, a bude potrebné spoznať názor Hansiho Flicka.

Destovi sa 30. júna končí hosťovanie v holandskom klube, takže čoskoro by sa mali objaviť novinky v tejto veci. Z Eindhovenu prichádzajú správy, že hoci v rokovaniach medzi hráčmi nedošlo k veľkému pokroku, všetko nasvedčuje tomu, že plán PSV sa nezmenil a stále má o Desta záujem, pričom aj samotný hráč chce v klube zostať. Nie je však vylúčené ďalšie hosťovanie napríklad na sezónu 2024/25 s tým, že PSV prevezme plat, aj keď bez platenia za prestup v očakávaní hráčovho príchodu zadarmo v roku 2025. Pre Barçu by to bolo menšie zlo, pretože ak sa Dest vráti, bude musieť platiť jeho plat aj napriek zraneniu.

Či už to bude hosťovanie alebo prestup, znakom toho, že jeho pokračovanie v PSV je takmer isté, je fakt, že už podstúpil operáciu kolena v starostlivosti holandského klubu a v jeho zariadeniach vykonáva začiatok svojej rekonvalescencie. Na druhej strane mexický obranca Julián Araujo sa už zotavuje zo svalového zranenia v Ciutat Esportiva, hoci ho ešte čaká niekoľko dní na hosťovaní v Las Palmas, kam sa už nevráti. Ak sa PSV a FC Barcelona nedohodnú, Dest sa 1. júla vráti do Barcelony, kde bude pokračovať v rekonvalescencii až do ďalšieho vývoja.

Sergiño Dest získal v holandskom klube späť úroveň, ktorú predvádzal v Ajaxe pred podpisom zmluvy s Barçou v roku 2020, kde sa mu nedarilo, čo bolo dôvodom dvoch hosťovaní v Miláne a v PSV: "Ak mám byť úprimný, spočiatku som nemal v úmysle vrátiť sa do Holandska, ale zrazu som sa cítil naozaj dobre. Potreboval som sympatie, ktoré mi ľudia v PSV v tom momente mojej kariéry poskytli. Potreboval som sa opäť cítiť dobre a naozaj sa cítiť ako doma. Potom som sa mohol opäť ukázať," povedal Dest ešte v januári.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.