Pedri sa zúčastnil na prvej tlačovej konferencii národného tímu po príchode do Nemecka. Záložník ubezpečil, že jeho zdravotné problémy sú minulosťou. Stredopoliar tiež povedal, že pracuje na zlepšení svojej gólovej štatistiky.

"Fyzicky sa cítim veľmi dobre. Teším sa na prvý zápas proti Chorvátsku a na začiatok Majstrovstiev Európy. Prvý zápas je dôležité začať dobre. Videli sme už veľké tímy, ktoré vyhrali turnaj tým, že prehrali prvý zápas. Máme v úmysle vyhrať, na ihrisku necháme všetko."

"Cítim, že môžem veľa prispieť, tvrdo som pracoval, aby som sa dostal až sem. Bola to ťažká sezóna, ale zažívam jeden z najlepších momentov sezóny."

"Obavy z ďalšieho zranenia? To vy, novinári, sa bojíte viac ako ja na ihrisku. Snažím sa hrať a baviť sa."

"Na predchádzajúce Majstrovstvá Európy si pamätám veľmi dobre, mali sme skvelý turnaj. Nebyť penaltového rozstrelu proti Taliansku, mohli sme ho vyhrať. Cítim sa dôležitý, tréner mi dôveruje."

"Sme motivovaní, hovorili sme o tom v posledných dňoch. Našou najväčšou devízou je, že sme rodina na ihrisku aj mimo neho, sme veľmi jednotní."

"Góly? Vždy sa to snažím zlepšiť. To sú veci, ktoré odo mňa žiada Luis de la Fuente, keď som tu. Pracujem na tom každý deň. Pozícia, na ktorej hrám, viac vpredu, mi dáva viac šancí na strelenie gólu."

"Odkedy Luis de la Fuente prevzal opraty, vždy, keď sa mi stalo nejaké nešťastie, zavolal mi a robil si o mňa starosti. V zlých časoch, keď sa na vás valí kritika, je veľmi príjemné, keď si o vás tréner robí starosti."

"Lamine Yamal? Nie je mu veľmi čo radiť. Na ihrisku príliš nerozmýšľa, necíti tlak, hrá a baví sa. Ak má nejaké otázky, pomôžeme mu."

"Skupina sa veľmi teší na štart, čo je v dňoch pred zápasom normálne. Ciele sa plnia zo dňa na deň, ale je jasné, že sme do Nemecka neprišli prehrať."

"Lídrom je mužstvo ako celok. Veľmi nám pomáhajú aj kapitáni. Veľký rozdiel medzi všetkými tímami je však v tom, že sme tím a nie je tu jeden líder, ktorý by vyčnieval nad ostatnými."

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-06-12 10:19:47
Držím mu palce,aby sa vrátil do pôvodnej formy,moc sa nám zíde.
2024-06-12 11:53:18
Ještě par měsíců zpět ho všichni prodávali, ale bylo jasný ze ten kluk to má v sobě a bude na sobě dřít. 😎