Gavi sa zranil 19. novembra minulého roka a jeho absencia počas väčšiny sezóny bola viditeľná voľným okom. Záložník je však čoraz bližšie k návratu. Klub každopádne nemieni riskovať a jeho rehabilitáciu neurýchľuje.

Gavi, držiteľ ocenenia Golden Boy a veľká nádej španielskeho futbalu, bude najbližšie EURO sledovať iba v televízii. Mladík však nestráca čas a tvrdo pracuje na tréningoch, aby sa mohol čo najskôr vrátiť do hry. Včera ho kamery zachytili na tréningu na ihrisku a jeho pohyb nevykazoval žiadne bolesti ani nepríjemné pocity. Prvé správy po zranení hovorili o deväťmesačnej pauze a zdá sa, že Gavi bude pripravený včas.

Klub k celej záležitosti pristupuje trpezlivo a návrat stredopoliara na trávniky nemieni uponáhľať. Ak sa futbalista vráti až v novembri, vedenie to prijme s pokojom. Absolútnou prioritou je zabezpečiť hráčovu budúcnosť a za každú cenu zabrániť tomu, aby sa zranenie obnovilo.

Ako informoval katalánsky denník Sport, Gavi mal až teraz možnosť osobne sa stretnúť s Hansi Flickom, keďže pred dvoma týždňami, keď bol Nemec v Barcelone, našiel len zranených Alejandra Baldeho a Frenkieho de Jonga a Gavi bol v tom čase na dovolenke.

Netrpezlivo očakávame návrat mladej hviezdy Barçy do futbalu. Už na prvý pohľad je zjavné, ako veľmi klub jeho absenciu pociťuje. Určite bude zaujímavé sledovať, ako bude fungovať spolupráca Gaviho s Flickom, ktorý od hráčov vyžaduje, aby sa viac zapájali do tímového pressingu, čo je práve doménou takých futbalistov ako Gavi.

zdroj: mundodeportivo.es sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-06-13 10:21:18
Podľa videa,mysím,že v septembri je v zápase...
2024-06-13 10:43:53
On se nikoho ptát nebude a za měsíc normálně začne přípravu :D