Povestné finančné páky Barcelony sa stali legendárnymi. Klub stále nezaznamenal platbu vo výške 40 miliónov eur od fondu Libero a rozhodol sa uplatniť svoje nároky na súde. Medzitým sa hľadá nový investor a podľa informácií katalánskeho denníka Sport sa čoskoro sfinalizuje dohoda, ktorá umožní obnoviť likviditu klubu.

Téma predaja akcií Barçy Vision nie je ničím novým, bola to jedna z Laportových finančných pák opradených legendou. Ešte pred mesiacom médiá informovali, že Barcelona plánuje vstúpiť do prestupového obdobia s prekročeným platovým stropom, no podľa zdrojov denníka Sport by mal nový sponzor vstúpiť do klubu už v júni. Očakáva sa, že finančná injekcia spolu s bonusom za predĺženie zmluvy s Nike umožní klubu vrátiť sa k pravidlu 1:1 bez toho, aby musel uskutočniť veľký predaj.

Sport neuvádza meno nového investora a obmedzuje sa na informáciu, že ide o európsku spoločnosť. Barça vraj dostala niekoľko vážnych ponúk, z ktorých si vybrala tú najvýhodnejšiu. Úspory na platoch hráčov, ktorí sú určení na predaj, majú umožniť veľký prestup, ktorý barcelonismo očakáva. Na tomto mieste by sme radi pripomenuli, že pred vstupom na prestupový trh musí klub vyriešiť registráciu hráčov a predĺženie ich zmlúv. Po splnení týchto úloh bude hlavnou prioritou získanie klasického defenzívneho záložníka a krídelníka. Barça sa bude musieť rozhodnúť aj v súvislosti s hráčmi ako Vitor Roque a Iñigo Martínez, ktorých zmluvy boli zaregistrované len do konca sezóny.

Podľa zdrojov denníka Sport bude prvým hráčom, ktorého Barcelona osloví, Mikel Merino, ktorý v súčasnosti háji farby Realu Sociedad. Ak bude mať klub dostatok peňazí, pokúsi sa podpísať aj Nica Williamsa z Athletic Club. Samotný Joan Laporta v podcaste Barça One ubezpečil, že Barcelona pracuje na plné obrátky a čoskoro uzavrie dohodu so spoločnosťou Nike a zabezpečí nového sponzora pre Barça Vision.

Hoci ide o mimoriadne pozitívnu správu, odporúčame k nej pristupovať s opatrnosťou. Doteraz sa ukázalo, že sponzori, ktorí mali byť súčasťou slávnych finančných pák, boli platobne neschopní a peniaze nikdy neprišli na účet klubu.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
2024-06-14 08:19:17
Zatím jen sliby a pak nic. Snad se vráti Barcelona k 1:1. Doufám, že ty dluhy maji částečně platí.
2024-06-14 08:30:53
Uverí sa až sa to stane. Navyše je tam príliš veľa ale, kde je aj podmienkou, že odídu nechcený hráči.