Deco zohral kľúčovú úlohu na pozadí plánov Barcelony mimo ihriska, pričom športový riaditeľ mal vplyv najmä na prestupovú politiku klubu.

Decova úloha sa ešte zvýši, keď sa Barcelona pripravuje na novú éru na Camp Nou pod vedením nového trénera Hansiho Flicka. Keď už hovoríme o novej ére, nedávna správa denníka katalánskeho denníka Sport zdôraznila hlavný cieľ, ktorý Deco dostal pri vymenovaní za nového športového riaditeľa FC Barcelona. Zo správy vyplýva, že hlavným cieľom Deca v Barcelone bolo zabezpečiť pokračovanie mladých hráčov v Barçe.

Misia splnená

S blížiacim sa koncom letného prestupového obdobia môžeme s istotou povedať, že Deco splnil očakávania, keď predĺžil zmluvy s kľúčovými barcelonskými mladíkmi. Deco sa postaral o predĺženie zmlúv s kľúčovými hviezdami, ako sú Lamine Yamal, Pau Cubarsí, Alejandro Balde, Fermín López a Hector Fort.

Je viac ako pravdepodobné, že všetci títo hráči budú na Camp Nou pokračovať, čím pomôžu Barçe udržať si pevný základ v tíme aj do budúcnosti. Najnovšie sa Deco postaral o predĺženie zmluvy s Marcom Bernalom, ktorý sa údajne dohodol na spolupráce.

Casadó, Guiu sa dohodli na predĺžení zmluvy

Denník dodáva, že Deco a Barcelona pracujú na nových zmluvách pre ďalších talentovaných odchovancov La Masie. Najmä Marc Casadó je na najlepšej ceste podpísať predĺženie zmluvy. Defenzívny záložník má totiž veľkú šancu presadiť sa v budúcej sezóne v seniorskom tíme.

Barcelona tiež pracuje na novej zmluve s Marcom Guiom. Mladý útočník má talent na to, aby sa stal spoľahlivou útočnou opciou pre Hansiho Flicka. Guiuova súčasná zmluva v Barçe vyprší v roku 2025, ale nová zmluva by ho mohla udržať v klube aj v nasledujúcich rokoch.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.