Ayoze Pérez bol ponúknutý Barcelone, ako informovali novinári katalánskeho denníka Mundo Deportivo Fernando Polo a Jordi Santamaria. Potvrdzujú sa tak informácie spájajúce španielskeho reprezentanta s katalánskym klubom.

Možno pripomenúť, že Manu Sainz z madridského denníka AS informoval, že Deco preveruje lacnejšie možnosti na posilnenie útoku a Ayoze bol v tejto súvislosti na jeho zozname. Novinári Mundo Deportivo však tvrdia, že práve tento futbalista bol ponúknutý Blaugranas, hoci nešpecifikujú, kto konkrétne tak urobil. Podľa tejto správy sa očakáva, že Barça bude v pohotovosti, ale získanie Ayozeho nie je jej prioritou. Klub totiž hľadá posily na iných postoch.

Polo a Santamaria však upozorňujú, že pobyt Vitora Roqueho nie je vzhľadom na Brazílčanove problémy s registráciou istý. Ak by vznikla potreba získať útočníka na hosťovanie, Barça by sa musela rozhodnúť, či miesto 19-ročného hráča niekoho privedie. Ayozeho výhodou je jeho všestrannosť a tiež cena, keďže Katalánci by ho mohli kúpiť za 4 milióny eur, ako už informoval Sainz. Novinári Mundo Deportivo dodávajú, že zárobok 29-ročného hráča sa odhaduje na niečo vyše 2 milióny eur v čistom. Upozorňujú tiež, že ak Betis dorovná ponuku iného klubu za Ayozeho, hráčova odstupná klauzula sa zvýši na 12 miliónov.

Ayozeho dobrá forma v Betise neunikla pozornosti španielskeho reprezentačného výberu, ktorý podľa spomínaného Sainza povolal 29-ročného hráča na Majstrovstvá Európy. Útočník zatiaľ zaznamenal len jedno vystúpenie za La Roja v súboji proti Andorre v predposlednom teste pred EURO, ale v zápase strelil gól a je možné, že na turnaji zohrá nejakú úlohu. V takom prípade sa o jeho služby môže zaujímať viac klubov.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2024-06-14 19:11:39
Dosť bolo priemerných hráčov
2024-06-14 20:27:37
Súrne potrebujeme DMko a ľavé krídlo ostatné pozície máme dosť kvalitné obsadené skôr štýl by som zmenil