Robert Lewandowski bojuje s časom, aby sa čo najskôr vrátil do hry po zranení bicepsu stehenného svalu. Najnovšie informácie v tejto veci boli prezentované na kanáli Meczyki na YouTube.

Oficiálna správa profilu poľskej reprezentácie spresnila, že Lewandowski nebude môcť nastúpiť na prvý zápas proti Holandsku. Otázkou teda je, kedy sa útočník Barcelony vráti do hry. Novinári informovali, že psychicky Lewandowski pristupuje k zraneniu dobre, nie je frustrovaný, vie, čo má robiť a je pozitívne naladený. Lukasz Wisniowski tvrdí, že účasť v druhom zápase skupinovej fázy proti Rakúsku je pre Roberta Lewandowskeho reálny plán.

Tomasz Wlodarczyk súhlasí a dodáva, že nejde o vážne poranenie. Novinár poukazuje na to, že v liečbe je pokrok, Lewandowski nepociťuje bolesť pri chôdzi a dnes by mal začať s prvými bežeckými aktivitami. Napriek tomu bude ešte priskoro na to, aby nastúpil na duel s Holandskom. Podľa dnešných informácií by mal byť Robert pripravený na zápas s Rakúskom. Dekan však zdôrazňuje, že počas jeho návratu do tréningu sa môžu stať rôzne veci a že útočník bude môcť hrať, ak sval bude reagovať dobre.

Michal Probierz sa na tlačovej konferencii vyjadril k zdravotnému stavu Lewandowskeho nasledovne: "Lekársky personál robí všetko pre to, aby ho postavil na nohy. Preťaženia sú menšie alebo väčšie. Robert bude pravdepodobne fit na zápas proti Rakúsku." Tréner sa však vyhol odpovedi na otázku, či sa bude riskovať s Lewandowskim. Probierz priznal, že témou je teraz zápas proti Holandsku a dodal, že dôveruje lekárskemu personálu.

zdroj: meczyki.pl
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-06-15 10:56:13
Veľmi ma potešila veta, že Lewandowski pri chôdzi nepociťuje bolesti. Lenže chôdza a beh minimálne 90 minút v zápase, neustále zmeny rýchlosti a smeru behu je rapídny rozdiel.