Už nejaký čas sa vedelo, že Chadi Riad sa pripojí ku Crystal Palace. Anglický klub nakoniec oficiálne potvrdil kúpu stopéra, pričom zarobiť by mala aj Barcelona.

V oficiálnom oznámení Crystal Palace sa uvádza, že Riad podpísal zmluvu do júna 2029. Obsahuje aj vyhlásenie samotného Maročana: "Som naozaj šťastný, že som sa pripojil ku Crystal Palace. Mal som záujem sem prísť kvôli histórii klubu a lige, v ktorej hrá. Povedali mi, ako hrali tento rok, a myslím si, že to dokonale zodpovedá môjmu spôsobu hry. Klub má hráčov na vysokej úrovni, ktorí sú mladí, a ja som sem prišiel, aby som išiel rovnakou cestou, aby som sa rozvíjal ako oni."

Vieme, že Barcelona má dostať 50% zisku Betisu z tohto prestupu. Crystal Palace neuviedol cenu operácie, ale médiá ju predtým odhadli na 14 až 17 miliónov eur. K tomu treba pripočítať peniaze od Verdiblancos za kúpu Riada, teda približne 2,5-3,5 milióna eur. Mundo Deportivo teda počíta, že Barça dostane 9 miliónov + možno 1 milión v bonusoch.

Chadi Riad prišiel do Barcelony z akadémie Malorky v roku 2019. Odvtedy odohral 37 zápasov za rezervu Blaugranas a 8. novembra debutoval v prvom tíme v súboji proti Osasune. Tento vstup na ihrisko v závere súťaže zostal jeho jediným vystúpením za tento tím. Riad totiž strávil minulú sezónu na hosťovaní v Betise, kde sa rýchlo stal hráčom základu a presadil sa natoľko, že klub Premier League za neho zaplatil veľké peniaze.

zdroj: crystal palace mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.