Barcelona potrebuje, aby v letnom prestupovom období dosiahla na pravidlo 1:1, aby mohla uskutočniť kvalitné prestupy do klubu. Jeden z prestupov, ktorý by mohol Barçu priblížiť k dosiahnutiu tohto cieľa, by mohol urobiť Arsenal, ktorého trénerom je bývalý hráč Blaugranas Mikel Arteta.

Mikel Arteta hľadá špičkového hráča, ktorý by posilnil defenzívnu formáciu jeho tímu. Jedným z mien, o ktoré má anglický klub záujem, je súčasný hráč Nice Jean-Clair Todibo. Barcelona predala Francúza v júli 2021 za 8 miliónov eur, pričom si zabezpečila 20% z budúceho prestupu hráča. Francúzsky klub si 24-ročného hráča momentálne cení na 50 miliónov eur.

Podľa Xaviho Canalsa z denníka Sport sa o jeho angažovanie v predchádzajúcich dvoch prestupových obdobiach zaujímal Manchester United. Teraz vysoká cena za Francúza trochu schladila záujem tímu z Old Trafford. Na obzore sa však objavuje ďalší anglický tím. O Jeana-Claira Todiba sa zaujíma Arsenal, ktorý by rád konečne prerušil hegemóniu iného manchesterského klubu. Manchester City vyhral anglickú ligu šesťkrát za posledných sedem rokov.

Ak by sa uskutočnil prestup Todiba do Arsenalu za 50 miliónov eur, Barcelona by dostala 10 miliónov eur. V súčasnej situácii klubu by to bola dôležitá finančná injekcia, ktorá by Barçu výrazne priblížila k pravidlu 1:1.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

2 komentáre
2024-06-14 19:11:32
Asi je to dobrá zpráva, ale mě spíš zaráží, za kolik jsme jej prodali, měl tohle na svědomí ještě Bart nebo už Laporta?
2024-06-14 20:04:14
No už by ho mohol dakto kúpiť. O tom podiele 20 % čo z neho máme sa rozpráva druhé, alebo tretie leto a zatiaľ nič.